ČlánkyVýsledky

Chropyně – Vracov, 6. září 2015

Své první utkání v druhém ročníku druhé ligy žen sehrály vracovské ženy u nováčka z Chropyně.

II. liga žen
TJ Chropyně – TJ Sokol Vracov 22:13 (11:6)
Rozhodčí: Pechal Robert (Veselí)

Sestava: Čajková S., Jurečková – Polanská A., Repíková, Somrová, Flajzarová – Gazdová (2), Šafářová (4), Pekařová (3), Polanská N. (4)

Komentář:

Úvodní druholigové utkání se vracovským děvčatům nevydařilo. Do prvního utkání po prázdninách nastoupily v omezeném počtu. Oproti loňské sezóně chyběl celý první útok. Jediná ze zkušenějších útočnic dnes hrála Renata Gazdová, další útočnicí byla dorostenka Kateřina Šafářová a svou premiéru v druhé lize měla Natálie Polanská. Kvůli nedostatku útočnic pomáhala v útoku i obránkyně Monika Pekařová a do obrany se po roční pauze způsobené zraněním vrátila Silvie Flajzarová.

Od začátku zápasu se nedařilo. Děvčata byla zezačátku nervózní a v útočné řadě byla znát jistá nesouhra. Útočnicím se příliš nedařilo střílet ze hry, chropyňskou brankářku otestovaly až při trestných hodech. Naopak Chropyně skórovala hned z prvního útoku, protože se dokázaly při výhozu uvolnit a trhnout se do brejku. Vracovské hráčky se dál trápily až do stavu 6:1. Dlouho se nedařilo prosazovat a střílet góly, záchranou mohly být brejky na o něco pomalejší chropyňskou obranu, jenže obraně se nevedlo rychleji vynášet míče. Poté naštěstí začalo padat víc gólů, ale nadále se objevovala spousta technických chyb a špatných přihrávek, které však dělaly i chropyňské hráčky. Vracovjanky odcházely o poločase do kabin za nepříznivého stavu 11:6.

V druhé půli pokračovala střelecká smůla, především Natálie Polanská měla několik střel, které se od tyčky odrážely mimo bránu. Obrana dokázala zastavit několik útoků, pak ale následovala nějaká zbytečná chyba a Vracov opět inkasoval. Podobná situace byla u brankářek. Na záloze si zahrála i bekyně Andrea Polanská, která zastupovala ještě ne úplně zotavenou obránkyni Flajzarovou. Ke konci zápasu se začalo dařit prolomit střeleckou smůlu Kateřině Šafářové a postupně i dalším útočnicím, na otočení zápasu však bylo pozdě a Vracov skončil s prohrou o 9 branek.

Rozhovor s útočnicí Romanou Svitálkovou, která sledovala utkání ze zdravotních důvodů pouze ze střídačky: „První zápas jsme odehráli s nováčkem druhé ligy, tudíž jsme nevěděli, co očekávat. Utkání neprobíhalo úplně podle našich představ, dělali jsme hodně technických chyb, byla znát i nesouhra v útoku a dostávali jsme nešťastné góly, ale vzhledem k tomu, že sestava nebyla kompletní, tak věřím, že v příštích zápasech se naše hra zlepší a získáme cenné body.“

 Vracovská děvčata si budou snažit napravit reputaci na domácí půdě proti nelehkému soupeři Sokolu Opatovice 13.9. v 10:45.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..