InformaceVýsledky

Chropyně – Vracov, ne 21. září 2013

V pátém kole jedou muži na Přerovsko, čeká je nováček soutěže Chropyně, s tímto soupeřem se současný tým ještě nepotkal. V tabulce se oba soupeři krčí na samém spodku bez jediného bodu.

Vracov prohrál s Albrechtičkami, Veselím, Moravskou a Drakenem. To Chropyně podlehla Vítkovicím, Albrechtičkám, Dobrušce a Podhoráku. V porovnání celkové skoré si vede lépe Vracov 66:85 (-19), Chropyně má skoré 61:96 (-35). Papírově tak máme lehce produktivnější útok a o něco pevnější obranu.

Muži
TJ Chropyně – TJ Sokol Vracov 19:21 (9:11)
Sestava: Červenák, Gasnárek – Tománek P. Bábíček, Bulička, Hanák, Lukeš, Raiskup – Plášek (11), Tománek J. (7), Jandásek (3), Fridrich
od: 10:30
rozhodčí: Šotner Josef (Vémyslice)

Vracovští házenkáři zavítali  při svém dalším vystoupení v rámci druhé nejvyšší soutěže na půdu Chropyně. Do tohoto důležitého utkání vstupovaly oba týmy s jasným cílem. A to urvat právě pro sebe první dva body.         Vracovským pomohla v jejich snažení staronová prvoligová posila, Jirka Tománek.

Utkání hned v úvodu nabídlo poněkud hluchou pasáž, kdy se oba celky nedokázaly prosadit v koncovce. První gól se podařilo vsítit Vracovu až po několika minutách hry. Vracov se tedy dostal do vedení a po celou dobu zápasu se v něm dokázal držet. Chropyně marně dotahovala náskok Vracova. V prvním poločase se mohla skvělou prací pochlubit defenzíva hostujícího celku. Úspěšnost ubráněných útoků se pohybovala vysoko přes 60%. Když k tomu připočteme dosti solidní výkon útoku obohaceného o prvoligové zkušenosti, dostaneme poločasové vedení Vracova v poměru 9:11.

Ve druhé půli jsme rovněž byli svědky několika hluchých míst následovaných doslova smrští branek na obou stranách. Vracovští borci si ovšem v průběhu celé druhé půle tak jako v půli první nenechali vzít své vedení a jevili se jako lepší mužstvo. Hostům se tak podařilo vypracovat si solidní náskok 15:20. Všechno hrálo ve prospěch Vracova. Chropyně se ale v samotném závěru ještě pokoušela o heroický zvrat a Vracovu tato snaha domácích přinesla nemalé komplikace v cestě za triumfem v utkání. Ani tato bojovnost domácích ale nevyústila v nic jiného než v první výhru házenkářů z Vracova v této sezóně.

Vracov zvítězil s konečným skóre 19:21 a připsal si tak první dva body na své letošní druholigové konto. Doufejme, že se naši házenkáři dostali na vítěznou vlnu, a že jsou tyto dva body jen prvními vlaštovkami v této podzimní části sezóny. Hoši děkujem!!!

V příštím kole přivítá doma Vracov celek Vítkovic, jenž se drží mezi celky s postupovými ambicemi, hosté se opět po roce z první ligy vrátili zpět do druhé ligy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..