Články

Hodnocení družstev po podzimu

Trenéři jednotlivých družstev hodnotí výkony svých svěřenců po podzimní části sezony.

ŽENY – II. LIGA

Letos se podařilo Vracovským ženám postoupit do II. ligy národní házené díky 2. příčce krajského přeboru. Z prvního místa postupoval odvěký rival Draken Brno.

Hned první utkání proti ostravskému Svinovu jasně ukázalo, že tato soutěž bude daleko těžší a kvalitnější, než  je krajská soutěž, kde se potkávají družstva s velkými výkonnostními rozdíly.

Vracov začal II. ligu výborně a svého soupeře smetl o deset branek, v poměru 28:18. Domácí tým těžil zejména z nového pravidla, kdy obránce musí zůstávat při hře na útočné půlce soupeře, do doby než míč přejde střední třetinu, kde domácí útočnice dominovaly zejména v rychlosti přechodu do útočné třetiny soupeře.
nábor 2013

Po tomto výborném vstupu sehrál Vracov dvojutkání proti loňskému vítězi východočeské krajské soutěže. Náchod tvoří již hodně let stejné jádro žen a díky tomu se projevila jejich herní zkušenost, zejména v koncovce, kdy obě utkání vyhráli o deset branek. Ve Vracově vyhrály 24:14 a na domácí půdě 25:15.

Ještě tentýž víkend, kdy hrál Vracov v Náchodě, zajížděla děvčata do Opatovic nad Labem. Toto utkání bylo od začátku přehlídkou krásných útočných akcí a obrany obou družstev jako by se vůbec nezúčastňovala. Bohužel tuto přestřelku Vracov prohrál v poměru 27:31

Po těchto neúspěších čekal Vracov další dvoudenní herní víkend. V sobotu zajížděly ke svému velkému rivalovi Draken Brno. Díky tomu, že se obě družstva dobře znají, bývají tato utkání velmi vyrovnaná. Ani tentokrát to nebylo výjimkou. Ve vedení se střídala obě družstva a ani jednomu se nepodařilo odskočit víc, jak o jednu branku. Až v samotném závěru, díky větší trpělivosti hostujících hráček, se štěstí přiklonilo k Vracovu a po trháku o tři branky dovedly utkání do vítězného konce v poměru 23:22. Bylo to vůbec první vítězství Vracova na půdě soupeřů.
nábor 2013

V neděli na Slovácko zavítala děvčata z hlavního města z části Praha-Modřany. Toto družstvo ještě loni hrálo I. ligu. V prvním poločase vypadalo, že Vracov nemá vůbec proti takovému soupeři žádný respekt a dokonce se podařilo z branky hostí vyhnat několikanásobně nejlepší brankářku české republiky Marii Duškovou. V druhé půli se projevila zkušenost hostí z první ligy a rychle začaly dohánět vacovský náskok a na domácí děvčata se začala lepit nervozita. I díky tomuto nakonec oba body odvezly ženy z Prahy za výsledek 19:17.

V sobotu 27. 9. 2014 hrála odvetné utkání na domácí půdě děvčata proti Opatovicím nad Labem. Od začátku chtěl Vracov odčinit porážku z hřiště soupeře. Zase to bylo utkání útoků. Od prvních minut tomu sice nic nenasvědčovalo, vždyť úvodní branka padla až v 7 minutě utkání, ale pak začaly padat branky do obou sítí brankařek v rychlém sledu. Vracov většinu utkání prohrával, a když se zdálo, že se konečně začalo dařit a domácí tým strhl deset minut před koncem vedení na svou stranu, zatáhl soupeř za záchrannou brzdu a díky střelbě o zem opět strhl vítězství na svou stranu 27:24. Vracovské brankářky se v obou utkáních nedokázaly vypořádat se střelbou soupeřek o zem.

V neděli 28. 9. 2014 jel Vracov na sever Moravy do Ostravy, kde sehrál odvetu proti Svinovu. I v tomto utkání podobně jako doma využíval útok hostí svou rychlost, ale utkání bylo daleko těžší než doma, neboť se do sestavy Ostravaček vrátila nejlepší útočnice Benešová. I tak si Vracov odvezl cenné vítězství 23:19. Černou kaňkou tohoto utkání,  bylo zranění obránkyně Silvie Flajzarové, která si přetrhala vazy v koleni, a podzim pro ni předčasně skončil. V prosinci jí čeká operace. Přejeme brzké uzdravení a rychlý návrat na hřiště.

V předposledním podzimním utkání čekala ženy domácí odveta s Drakenem Brno. Opět to bylo nesmírně vyrovnané, a velice dramatické utkání, s vítězným koncem pro domácí v poměru 20:17.
nábor 2013

Poslední kolo, zajížděl Vracov na horkou půdu druhého celku průběžného pořadí, Modřan. A ani z tohoto utkání si Vracov neodvezl žádné body a podruhé v sezóně podlehl pražskému celku. Podobně jako ve Vracově zahrála zejména výborně zkušená modřanská obrana.

Zeptali jsme se na zhodnocení celého podzimu hlavního trenéra Zdeňka Lopraise.

„Celkově II. ligu hodnotím velmi pozitivně, protože se zde sešla velmi kvalitní družstva a jednotlivá utkání mají svou kvalitu a dramatičnost. Oproti krajské soutěži je mnohem atraktivnější i pro diváky. Co se týče našeho celku, máme poměrně mladý tým, vždyť průměr není ani 18 let, takže je to jistě perspektivní družstvo, především do budoucna. A díky této soutěži nabírají děvčata spoustu zkušeností. Sehráli jsme spoustu pěkných utkání. Před začátkem soutěže jsme chtěli po podzimu 10 bodů, což se nám nepodařilo. Zejména mě mrzí ztracená utkání doma proti Modřanům a Opatovicím. Na druhé straně mě nesmírně potěšila hra proti Drakenu. V dřívějších letech jsme s tímto soupeřem většinou tahali za kratší konec a na podzim jsme je dvakrát porazili. A byli to velmi kvalitní utkání, v kterých byla vidět nesmírná bojovnost a chuť po vítězství, určitě nám to hodně pomůže do dalších zápasů v jarní části, že tento styl hry a bojovnost povede k vítězstvím i se soupeři, s kterými se nám na podzim nedařilo. Kdybych to shrnul, tak jsem nesmírně rád, jak děvčata bojují a mají chuť hrát. Je to vidět i na trénincích. Do týmu velmi dobře zapadly ještě loňské tři starší žačky. I pro ně je to dobrá škola. Teď nás čeká zimní příprava, kde musíme zapracovat zejména na obraně a brankářkách. Do jarní části půjdeme s jasným cílem udržet II. ligu a skončit nejlépe do 3.místa. Je to sice velké předsevzetí, ale určitě není nereálné. A pokud budeme pevně pracovat, tak věřím, že se nám to podaří.“

MUŽI – KRAJSKÝ PŘEBOR

Hodnocení koncem týdne …

DOROSTENKY

Dorostenkám se v loňské sezoně povedlo obhájit bronzovou medaili z mistrovství republiky, cožje pro vracovské házenkářky velký úspěch. Do vyšší kategorie žen se přešly útočnice Hurtíková s Vykydalovou a obránkyně Netopilová. Žádné nové posily nepřibily, neboť všechny starší žačky byly již dříve zapojeny do týmu dorostenek.

Již tři roky je v krajské soutěži stav dorostenecké soutěže velmi špatný, jedinými přihlášenými družstvy jsou Vracov, Jihlava a Draken Brno.

Úvodní zápas sehrál Vracov doma proti Jihlavě v neděli 7. září. Soupeřky kladly větší odpor pouze v úvodních minutách, kdy byl stav poměrně vyrovnaný, ale poté hřiště ovládly domácí házenkářkya do poločasové přestávky šli vedením 15:5, ve druhé polovině se výkon ještě o něco málo zlepšila první dva body byly doma po výhře 32:8.
nábor 2013

Druhé utkání sehrály dorostenky na turnaji v Jihlavě proti Drakenu. Zápas nebyl příliš povedený, především útok trpěl střeleckou impotencí. Naštěstí obrana dokázala podržet v průběhu celého utkání a za záda brankářky se tak dostalo pouze pět střel. Dorostenky tak zvládly i druhé utkání výhrou 16:6 (9:1).

Odvetné utkání s Jihlavou se neslo v podobném duchu jako to první. Jihlavanky opět v úvodu utkání držely s vracovskými hráčkami krok. Tentokrát se v prvním poločase nedařilo příliš obraně, která pustila za své záda deset střel. V druhém poločase zabrala i obrana a zásobovala útok spoustou míčů, které se z brejkových situací dařilo poměrně slušně proměňovat. Zápas nakonec skončil výsledkem 39:14 (20:10) pro Vracov.
nábor 2013

Poslední podzimní utkání byla odveta na Drakenu. V sobotu 25. října panovalo v Brně mrazivé počasí a dopředu bylo jasné, že nebude k vidění pohledná házená. Což se také potvrdilo opět v útoku, který jen se jen těžko trefoval mezi tři tyče soupeřovi branky. Dobře však jako vždy zafungovala obranaa v nelehkých podmínkách podržela útok. Po výsledku 23:7 (10:3) si hosté odvezli poslední podzimní body domů.

„Podzimní část jsme zvládly v pohodě, což se asi dalo čekat, těší mě, že jsme za poslední tři roky v krajské soutěži neztratili ani bod. Prostor na hřišti tak často dostávají některé starší žačky, které s dorosteneckou soutěží tolik zkušeností ještě nemají. Od letošního ročníku mají dorostenky nový formát zimní soutěže, doufám, že se nám podaří probojovat minimálně do semifinále, ideálně všakdo finále, kde bychom se důstojně umístili, letos však proniknout na medailové pozice bude velice těžké. Letní cíl je jasný, postoupit na mistrovství republiky, k čemuž už teď máme bodově velmi blízko.“

STARŠÍ ŽAČKY

Po veleúspěšné loňské sezóně kdy vracovské starší žačky skončily na mistrovství republiky druhé (pouhá jedna branka chyběla na titul), doznal kádr mužstva mnoha změn, do vyšší věkové kategorie přešly útočnice Šafářové a Niklová, obránkyně Somrová a Repíková a brankářka Jurečková.Na doplnění mužstva přišly pomáhat a především sbírat cenné zkušenosti útočnice Vybíralováa obránkyně Kočičková, i po těchto posilách je však soupiska mužstva velmi úzká.

Vlivem odchodu brankářky Jurečkové do dorostenek vzniknul žačkám nepříjemný problém, tým nedisponoval druhou brankářkou a tak po většinu podzimní části soutěže stála mezi třemi tyčemi útočnice Jandásková, své práce se však zhostila velice dobře.

Nový soutěžní ročník zahájily žačky přípravným turnajem ve Vracově za účastni družstev Svinova a Ostopovic. Tento turnaj děvčata beze ztráty bodu a velkým herním rozdílem děvčata zvládla.
nábor 2013

První soutěžní utkání přišlo na pořad v sobotu 30. srpna a Vracov se utkal opět s Ostopovicemi, utkání domácí vyhrály 23:4 (14:4). Následující týden si děvčata (opět v domácím prostředí) poradila s Jihlavou 35:4 (16:0). Těžšího soupeře Vracov očekával až následující týden, kdy poprvé vyjel k venkovnímu utkání. „Z Olbramovic jsem měl trochu strach, očekával jsem, že budou černým koněm soutěže a budou se snažit promluvit do bojů a postupové příčky, nicméně výhra 26:9 (12:1) jasně vypovídá o opaku.“

Následující utkání odehrála děvčata opět venku, na Vysočině v Humpolci tradičně čekalona vracovské házenkářky velmi špatné počasí, tentokrát silně intenzivní déšť s kroupy. Zejména v prvním poločase se hrála nepříliš pohledná házená a soupeřky vycítily šanci na velmi nečekaný výsledek, když vedli 1:0 a 2:1. Vracovské mužstvo v těchto těžkých podmínkách prokázalo své kvality a utkání v pohodě překlopilo na svou stranou a zvítězilo 35:6 (17:5).
nábor 2013

Další víkend měla děvčata volno, za velmi slunného počasí přivítala v neděli 5. října brněnský Draken, soupeř byl tvořen drtivou částí hráčkami přecházející nově do vyšší kategorie a tak i Drakenky odjely z Vracova bez bodu, po výhře domácích 31:3 (14:2). Ze sestavy však vypadla útočnice Vybíralová pro dlouhodobé zranění.

Úplným nováčkem soutěže bylo ale 1. NH Brno, které svůj první dívčí tým založilo letos v srpnu, bylo jasné, že soupeřky budou chtít sbírat především zkušenosti. Vracovu se od tohoto zápasu povedlo sehnat novou brankářku a tak si svou premiéru mezi třemi tyčemi odbyla Vrablicová. Vracov zvítězil nad NH Brno 25:7 (13:2).

K úplně poslednímu zápasu zajížděly vracovjanky do Miroslavi, kde se hraje vždy velmi těžko, navíc to bylo utkání dvou neporažených mužstev o první místo v tabulce. „Zápas se nám naprosto nevydařil, asi nejhorší výkon co jsem u děvčat viděl. Snaha byla vidět, ale celému týmu se nedařilo. Zápas jsme s postupem času začali prohrávat především v hlavách a nepodařilo se nám prohrátani menším rozdílem. Se vší úctou k soupeřkám, které asi hrají svou životní sezónu, ale dnes jsmese porazili především sami, protože kvalita týmu je úplně jinde, než jsme předvedli.“  Vracov tak poslední zápas prohrál 23:16 (12:07).

„Doufám, že v jarní části sezony budeme tak jako loni těžit především z velmi kvalitní zimní přípravy, zúčastníme se mnoha turnajů a děvčata tak neztratí herní praxi, protože boj o postup na mistrovství republiky určitě nevzdáváme a v domácí odvetě s Miroslaví se ještě hodně popereme.“

MLADŠÍ ŽAČKY

Po slabším výkonu v loňském roce, kdy ze základu odešlo velké množství hráček, se letošní sezóna jeví v lepším světle. Děvčata začínají postupně herně vyzrávat a začínají si více věřit. I když věkově má Vracov jedno z nejmladších družstev, po podzimní části zaujímáme celkové třetí místo.

Na postu první brankařky se zabydluje Kateřina Kulendová, letos naposledy mladší žačka. V brance ji občas střídá Kateřina Slavíková, Adéla Škarecká nebo Aneta Lopraisová, které jinak hrají na obraně.

V obraně v roli beka nejčastěji hraje Monika Kočičková, která velmi často vypomáhá starším žačkám a sbírá tak cenné zkušenosti, i ona po této sezóně přechází do vyšší kategorie. Občas se střídá se Sárou Snášelovou, která, pokud u házené vydrží, bude taky skvělá obránkyně. Zatím jí však chybí centimetry a věk. Jako záložničce se střídají děvčata z branky a k tomu Kateřina Salvová, Daniela Králová, Bára Snášelová a Barbora Varmužová, ta za poslední měsíce zaznamenala obrovský herní pokrok. Všechna děvčata jsou velmi šikovná. Posledním přírůstkem je nejmladší hráčka Sandra Koutná.
nábor 2013

V útoku se velmi dobře herně i střelecky daří Nikoli Vybíralové, která u soupeře vzbuzuje velké obavy, takže si ji obránci velmi dobře hlídají. Ale i přesto se dokáže na brankovišti prosadit. Letos chodí hrát i za starší žačky a ani mezi nimi se neztrácí. Další útočnice sice nedávají tolik gólů, mají na to většinou ještě dva roky, ale herně jim to jde výborně. Aneta Kuchynková, Adéla Chlustinová a Adéla Dobešová si vůbec nic nedělají ani z obránkyň, které jsou o dvě hlavy větší, dokáží se prosadit na brankovišti anebo klidně i nadrzo vystřelit přes ně. Vzhledem ke své rychlosti jim dokáží utéct nebo udělat rychlou kličku. Letos se k nim střelecky začala více připojovat Terezie Varmužová, která rozehrává většinu systémů na brankovišti a dělá tak prostor ostatním.

Co se letošní sezóny týče, odehrály děvčata celkem tři turnaje. Na jaro jich čeká pět. Na každém turnaji se hraje se všemi soupeři, takže děvčata absolvují pět zápasů během jednoho dne. „Myslím si, vzhledem k věkovému složení, že jsme na tom velmi dobře.“

Na prvním turnaji 20.9. v Humpolci bohužel chyběla jak Nikola Vybíralová  v útoku, tak i obě Kateřiny v brance. Děvčata bojovala, ale body nedokázaly získat žádné. Podlehly Miroslavi, Ostopovicím, Drakenu Brno i Humpolci, nejtěsněji prohrály paradoxně s Obramovicemi, jejichž hráčky jsou téměř všechny o hlavu a víc větší než ta naše.

Na druhém turnaji 4.10. v Ostopovicích  již byl tým v téměř kompletní sestavě a dokázal vrátit těsně porážku Olbramovicím. K tomu přidal další dvě výhry, a to nad Drakenem Brno a Humpolcem. Z posledního místa se tak žačky dostaly na předposlední.

Třetí turnaj 11.10. ve Vracově se výsledkově podobal tomu předchozímu. Děvčata opět vyhrály třikrát a díky tomu se posunuly až na třetí místo. Před Vracovem jsou Miroslav a Ostopovice, které mají velký bodový náskok a jsou herně vyspělejší.
nábor 2013

Po podzimní části si střelecky nejlépe vede Nikola Vybíralová, která dala 42 gólů a mezi všemi střelkyněmi zaujímá 4. místo. Na devátém místě je Aneta Kuchynková se 14 góly, na dvanáctém místě je Adéla Chlustinová a Adéla Dobešová, které shodně nastřílely 11 gólů. Terezie Varmužová je se svými 7 góly na celkovém 16. místě.

3 komentáře: „Hodnocení družstev po podzimu

  • Kdy bude dopsáno hodnocení mužů?

  • Ahoj, až ho trenér mužů napíše (možná tu nebude).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..