KNH MS Brno neděle 24.9.2017

V neděli 24.9.2017 jsme absolvovali první venkovní zápasy a to s KNH MS Brno. Na umělé trávě nám to moc nešlo a přesto vezeme 4 body. Prohráli jen muži.

muži
KNH MS Brno B – TJ Sokol Vracov 15:14 (10:8)
Začátek: 13:00
Rozhodčí: Oweis z Drakenu Brno

Sestava a branky: Jiří Gasnárek – Libor Bulička, Vojtěch Marek, Viktor Šelle – Petr Fridrich (?), Pavel Mančík (?), Tomáš Mrkva (?), Pavel David (?)

Do Brna naši muži odjeli kvůli nemocem a zranění v značně oslabené sestavě a bez treninku. Už v páté minutě odstoupil ze hry nemocný Pavel  Mančík a už do hry nezasáhl a tak se hrálo bez střídání. Celý první poločas prohrávali, ale dařilo se držet odstup jedné až dvou branek i když se obraně moc nedařilo a ztratila při přechodu do útoku spoustu míčů. Ze hry nás soupeř nepřehrával, ale veškeré branky, kterých soupeř dosáhl byly z trestných a pokutových hodů.  Dva ze čtyř pokutových hodů Jirka Gasnárek chytil, ale při trestných hodech se mu vůbec nedařilo. Na začátku druhého poločasu jsme dostali do jednobrankového vedení. Utkání se   zlomilo při vyloučení našeho obránce po druhé žluté kartě. Při pětiminutovém vyloučení se útoku podařilo ztratit třikrát míč špatnou přihrávkou a to bylo pro výsledek rozhodující.  A tak naše těžce vybudované vedení soupeř otočil. Ke konci zápasu rozhodčí hostům neuznal jasnou branku, kterou prý neviděl. Ještě v poslední minutě měl útok šanci srovnat skore, ale gól se nepodařilo vstřelit. Zápas skončil naší jednobrankovou prohrou. Střelci v článku chybí, protože  vedoucí družstva a kapitán nenahlásili podrobnosti.


ženy
KNH MS Brno – TJ Sokol Vracov 16:17 (8:10)
Rozhodčí: Šimánek Petr
Začátek: 10:45

Sestava a branky:  brankářka: Lucie Jurečková, obrana: Andrea Polanská, Veronika Somrová, Pavlína Netopilová, Monika Pekařová, útok: Natálie Polanská 3, Kateřina Šafářová 2, Marcela Hurtíková 9, Renata Chlustinová , Eliška Niklová 3, Romana Svitálková

První podzimní neděli zajížděly vracovské ženy k odvetě do moravské metropole na MS Brno. Podle domácího výsledku, kde Vracov jasně zvítězil o deset branek, se zdálo, že půjde o snadnou odvetu. A to hosté, po dlouhé době nastoupily v možné nejsilnější sestavě, kdy si mohly dovolit hrát na dva celé útoky. A podle prvních dvou útočných akcí Vracova, kde nastoupily loňské dorostenky a překonaly domácí dvěma krásnými brankami, vše nasvědčovalo o snadnou cestu za dalším vítězstvím. Ovšem domácí hráčky se po pěti minutách jakoby probudily z podzimního útlumu a začaly pěknými brankami zatěžovat skóre hostů. Obrana se jen stěží srovnávala s přesnou střelbou Lucie Lamprechtové z Brna, která díky přesným střelám, většinou o zem, zatížila konto hostujícího celku devíti brankami. Do šaten se šlo za stavu 8:10 pro Vracov. Po změně stran se sice hostům podařilo odskočit o tři branky, ale děvčata pořád nemohla najít klid v dalším zakončení. Zejména jim dělala problém domácí brankářka, která držela celek Brna ve hře až do konce utkání. Rozhodující chvíle přišla asi pět minut před koncem, kdy se mladšímu útoku (Polanská, Šafářová, Niklová) podařilo udržet díky velké bojovnosti hru na straně soupeře, a po vybojovaném trestném hodu na středu hřiště, přišla chvíle Marcely Hurtíkové, která nabídnutou příležitost využila. Sice z rychlého protiútoku ještě domácí snížily, ale do hry nastoupily opět zkušenější útočnice, které dohrály zápas dokonce.
A jak celé utkání hodnotí trenér hostů Zdeněk Loprais. „ Byl jsem rád, že jsem měl po dlouhé době možnost hrát na dva útoky a i do obrany byla  možnost střídání. Největší problém byl v domácí brankářce, která chytala trochu nezvyklým způsobem, a naše děvčata se nedokázaly přizpůsobit a spoustu šancí skončilo právě nepřesnou střelbou. Do dalších zápasů musíme zapracovat na rychlém přechodu do útočné třetiny soupeře. I když se nám to často daří, většina akcí končí špatným zakončením. Příští týden jedeme do Humpolce, kde nás čeká velká neznámá. S tímto soupeřem jsme naposledy hráli asi před deseti lety. Takže se musíme dobře připravit a zkusit pokračovat v dobrých výsledcích“.

St. žačky
KNH MS BrnoTJ Sokol Vracov – TJ Miroslav A  13:22 (2:11)
Rozhodčí: domácí
Začátek: 14:15

Sestava a branky:  Kateřina Kulendová – Aneta Lopraisová, Karolína Semlerová, Kateřina Salvová, Anna Kůrová, Barbora Slavíková, Aneta Varmužová, Adéla Chlustinová (8 branek), Adéla Dobešová (6 branek), Tereza Varmužová (8 branek)

Soupeř hrající mimo soutěž byl slabý a my jsme se mu výkonem přizpůsobili. Naše obrana hrála dobře jen v  prvním poločase, kdy obdržela jen dvě branky, ale v druhém obrana hořela a dostali jsme hodně gólů. Pochvalu z obrany zaslouží Aneta Lopraisová a Karolína Semmlerová. Domácí rozhodčí nám přestal pískat na  útočné polovině trestné hody a ofsajdy a devítibrankové vedení z prvního poločasu se scvrklo na rozdíl pěti branek. Především ignorování pravidla o ofsajdu znemožnílo naši největší přednost a to je rychlý protiútok. Na brankovišti souhru útoku často kazila Tereza Varmužová – přičinou je její malá účast na trenincích. V závěru utkání útok zabojoval  a na konci utkání byl  znovu rozdíl 9 branek. Díky deštivému počasí se toho v minulých dnech venku moc nenatrénovalo a bude potřeba upřednostnit tréninky na venkovním hřišti.

Co napsal Hodonínský deník?