PČR St. žačky – Raspenava

Pohár České republiky starších žaček – Raspenava

Na pohár odjížděly vracovské žačky s cílem neudělat ostudu a důstojně odehrát závěrečný turnaj s velmi silnými soupeři. Turnaj se konal v malém městě Raspenavě (Liberecký kraj).

Pátek:

Vracov x Litvínov 13:11 (9:7)
Jandásková (6), Niklová (4), Fridrichová (2), Polanská (1)

Se zástupcem severočeské oblasti jsme prohrávali snad jen 0:1, rychle jsme dokázali odpovědět. Polovina první půle byla vyrovnaná, ale do konce prvního poločasu jsme si vytvořili dvoubrankový náskok, který jsme si již udržovali do konce zápasu. V prvním zápase byla vidět značná nervozita na hráčkách, spousta střel létala mimo branku, což nám zabránilo zvítězit větším rozdílem.

Vracov x Plzeň – Újezd 5:4 (8:8)
Jandásková (6), Niklová (2)

V druhém pátečním zápase nás čekal vítěz posledních tří poháru Plzeň, do zápasu děvčata nastupovala s velkým respektem před soupeřem. První překvapení nastalo velmi brzy, vracovská obrana fungovala jako velmi pevná betonová zeď a soupeřky se nemohly prosadit. Bohužel na druhé straně platilo totéž, v brance hostí stála nejlepší brankářka republiky Kateřina Šroubková, která bez jakéhokoliv pudu sebezáchovy likvidovala drtivou většinu střel. Po polovině prvního poločasu byl stav 1:1 a bylo jasné, že o výsledku rozhodne každá branka. Ve druhém poločase se nám podařilo odskočit na velmi nadějný rozdíl dvou branek. Nicméně náskok jsme neudrželi. V osudovou chvíli zápasu ztratil útok míč a sledem velmi nešťastných individuálních chyb Plzeň dvě sekundy před koncem zápasu srovnala na konečnou remízu. Zápas sice neskončil výhrou, ale i tak to byl nejlepší výkon týmu za celou sezonu, dokonce jsme donutili soupeřovi trenéry, aby nevystřídal základní sestavu.

Vracov x Opatovice nad Labem 13:13 (6:8)
Jandásková (8), Polanská (4), Niklová (1)

Páteční rozlosování nám vůbec nepřálo, po velmi fyzicky vyčerpávajícím zápase s Plzní nás o hodinu později čekal druhý aspirant na celkové prvenství – Opatovice.  Od začátku utkání jsme tahali za kratší konec, zápas s Plzní byl na holkách hodně vidět, prohrávali jsme 1:6. Byl to ale zápas velkých comebacků, po správném hecování trenérů se nám podařilo stáhnout manko a vyrovnat na 6:6, jenomže od této chvíle začaly úřadovat opět soupeřky. Deset minut před koncem zápasu jsme prohrávali 6:12 a zdálo se být rozhodnutu. K velkému šoku soupeře však nastal druhý ještě větší comeback a Vracov srovnal na konečných 13:13.

Sobota:

Vracov x Praha – Čakovice 12:7 (8:3)
Jandásková (6), Niklová (3), Polanská (2), Fridrichová (1)

Zápas s papírově slabším soupeřem. Od začátku jsme kontrolovali vývoj utkání. Prostor na hřišti dostaly zejména hráčky, které si v pátek tolik nezahrály. Opět nám vázla střelba, což zachránilo soupeře od většího přídělu branek.

Vracov x Raspenava 24:4 (10:3)
Jandásková (15), Fridrichová (5), Polanská (2), Niklová (2)

O celkovém pořadí mohlo rozhodovat také skóre, proto jsme tento zápas nepodcenili a zrodila se z toho velmi vysoká výhra. Čekal nás poslední zápas, vyhlídky vypadaly více než nadějně.

Neděle:

Vracov x Ostrava – Svinov 3:10 (0:4)
Jandásková (2), Cahlíková (1)

Nedělní ráno mohlo velmi výrazně zamíchat s celkovým pořadím, první až páté místo nebylo jisté. Při jakémkoliv zaváhání Plzně a výhry Vracova bylo ve hře ještě první místo. Při výhře Plzně a výhry Vracova nás čekalo druhé místo, při remíze třetí a při prohře čtvrté.

Nastupovali jsme s velkým sebevědomím, možná až velkou pře motivovaností. Útok v tomto zápase střelecky naprosto propadl, v prvním poločase se našim útočnicím nepovedla vsítit branka, to se povedlo až v desáté minutě druhého poločasu. Návrat do zápasu jako s Opatovicemi se nám nepovedl a zrodila se tak jediná prohra na turnaji, která nás odsunula na velmi kruté čtvrté místo.

I přes neúspěšnou neděli se dá hodnotit turnaj jako velmi úspěšný s dobrou vyhlídkou na příští rok. Individuální ocenění nejlepších hráček získaly Klára Jandásková (1. nejlepší útočník turnaje, 2. nejlepší střelec turnaje), Lucka Jurečková (2. nejlepší brankářka), Míša Repíková (2. nejlepší obránce).

Sestava:

Jurečková Lucka – Repíková Míša, Fridrichová Bětka, Novotná Vanča, Somrová Verča, Kolibová Terka, Kutarňová Ema, Buličková Hanka – Jandásková Klárka, Polanská Natka, Niklová Eliška, Cahlíková Sylva, Čajková Kajka

Trenéři: Bulička Libor, Presová Jana, Kunický Jaromír

Tabulka turnaje:

      Družstvo

skóre

body

1. Plzeň – Újezd

70:41

11

2. Opatovice n. l.

86:52

9

3. Svinov

61:37

8

4. Vracov

73:53

8

5. Litvínov

62:68

4

6. Čakovice

40:83

2

7. Raspenava

35:93

0

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..