PČR st. žaček 2015 – Litvínov

Účastníky poháru byli kromě Vracova (jihomoravská oblast) také domácí Litvínov (severočeská oblast), Stará Ves (severomoravská oblast), Plzeň – Újezd (západočeská oblast), Spoje Praha (středočeská oblast) a jako náhradník za východočeskou oblast Svinov (severomoravská oblast).

Akce: Pohár ČR
Kategorie: St. žačky
Pořadatel: KNH Litvínov
Termín: pátek 19. až neděle 21. června 2015
Ředitel akce: Klas Karel
Rozhodčí: Barabáš Michal (Podlázky), Jáneš Lukáš (Modřany), Malý Jan (Chomutov)

Zápasy Vracova
Pátek

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Svinov  17:13 (8:6)
Branky: Polanská 9, Jandásková 5, Fridrichová 2, Novotná 1

Komentář:
Celý poločas byl nervózní a nedařilo se soupeři odskočit na vyšší rozdíl. Vedli jsme střídavě o jednu až dvě branky. Vydařil se nám nástup do druhého poločasu. Pomohla i výměna Vanesa – Bětka  a za stavu 16:10 trenéři sestavu prostřídali a zahrála si ostatní děvčata. Mladší generace se střelecky  sice neprosadila, ale udrželi jsme do konce dostatečný náskok.


TJ Sokol Vracov – KNH Spoje Praha 24:11 (11:5)
Branky: Jandásková 13, Polanská 8, Fridrichová 2, Čajková 1

Komentář:
V prvním poločase  jsme se lehce dostali do pětibrankového vedení 8:3, ale po srážce Vanesy s Terezou bylo nutné už v první půlce přeskupit obranu (obě už do konce zápasu odpočívaly). A tak se  už v první půlce dostaly na hřiště náhradnice. Zápas jsme přesto s přehledem dotáhli do vítězného konce.

Sobota

TJ Sokol Vracov – KNH Litvínov 13:10 (7:4)
Branky: Polanská 5, Fridrichová 4, Jandásková 3, Čajková 1

Komentář:
Šance z postupného útoku se nedařilo proměňovat, ale z trháků to šlo. Po poločase jsme vedli jen o 3 branky. Druhý poločas děvčata svou trpělivou hrou náskok udržela. Byli jsme herně lepší a rychlejší, i když nás hodně brzdil rozhodčí neponecháváním výhod.

TJ Sokol Vracov – TJ Plzeň – Újezd 13:15 (6:9)
Branky: Jandásková 8, Polanská 4, Fridrichová 1

Komentář:
V souboji o 1. místo v turnaji jsme v pěkném zápase podlehli družstvu Plzně o 2 branky. Tříbrankovou ztrátu z prvního poločasu se už podařilo jen snížit. Rozhodlo proměňování šancí – spousta tyček a 2 neproměněné šestky nás připravily o body. Lze vyzvednou bojovnost a nasazení všech hráček a výborný výkon Dominiky v brance. Podle trenérů a rozhodčích nejpohlednější utkání turnaje, v němž jsme nebyli horší než soupeř.

Neděle

TJ Sokol Vracov – TJ Stará Ves nad Ondřejnicí  16:16 (9:7)
Branky: Jandásková 8, Fridrichová 5, Polanská 3

Komentář:
V nervózním utkání se začala projevovat únava. Podepsala se na proměňování šancí – především Natálie razítkovala tyčku za tyčkou. Dvougólový naskok z poločasu jsme udržovali až do zranění Vanesy (dva údery kolenem od soupeřky). Deset minut byla mimo hru na střídačce a soupeř utkání otočil a dostal se do dvoubrankového vedení. V závěru utkání se vrátila do obrany Vanesa a utkání jsme dotáhli na 16:16. Taktickou hrou v závěru  už soupeř nedostal šanci k změně skóre. Děvčata tak uhrála potřebný bod a stříbro vezou domů.

Sestava Vracova: Řepová Dominika – Kutarňová Ema, Novotná Vanesa, Kolibová Tereza, Kočičková Monika, Lopraisová Aneta – Polanská Natálie, Fridrichová Alžběta, Jandásková Klára, Čajková Karolína, Vybíralová Nikola, Kuchynková Aneta

Kromě ceny za kolektivní výkon se naše holky neztratily ani v hodnocení jednotlivců (naše hráčky hodnotí trenéři soupeřů) :
Vanesa Novotná  nejlepší obránkyně turnaje
Natálie Polanská 2. nejlepší útočnice
Klára Jandásková na 2.místě mezi střelci – 37 branek (nejlepší střelkyně dala 42)
A jak střílely ostatní děvčata:
Polanská       29
Fridrichová  14
Čajková         2
Novotná        1

Rozpis turnaje s výsledky zápasů

Konečná tabulka turnaje

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..