Vracov – Albrechtičky, muži

Dramatický zápas nakonec nepoznal vítěze.

V krásném slunečném dopoledni hostili vrámci 5. kola druhé ligy vracovští házenkáři družstvo Albrechtiček. Tedy družstvo, které se dlouhodobě chlubí jednou z nejlepších obran soutěže. Domácí útočníci tento fakt neakceptovali a po střídavém vedení, dramatickém závěru se oba týmy rozešly smírně.

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Albrechtičky 21:21 (11:11)

  • Sestava a branky: Červenák, Hanák – Lukeš, Loprais, Bulička, Šelle, Raiskup – Fridrich 10, Sobotka 7, Svitálek 4, Jandásek

Oba týmy nastoupily s velkou touhou urvat drahocené body. Hosté, kteří měli posilněné sebevědomí ze sobotního utkání, kdy se jim podařilo vyloupit hřiště dosud neporaženého brněnského Drakenu, vstoupili do utkání lépe, když využili výhozu do utkání. Domácí se nenechali vyvést z míry a pěknou kombinaci zakočoval nechytatelně z volné pozice Fridrich. Na druhé straně začínal úřadovat talentovaný dorostenec Šajtar, který svou přesnou střelbou nedával golmanovi Hanákovi moc šancí. Ale díky obětavé hře obrany, která vynesla několik míču a slušné mušce domácích útočníků se Vracovjané dostali ve 20. minutě do dvoubrankového vedení. Bohužel zkušení hosté využili chyby domácího kapitána Sobotky a těsně před poločasovým hvizdem se jim podařilo vyrovnat na 11:11.

V pauze burcoval domácí trenér Zelinka své hráče k vyšší bojovnosti a trpělivější hře, která by mohla vést ke kýženému úspěchu.

Domácí vlétli do druhého dějství úspěšně, kdy se jim také podařilo využít výhozu na začátku poločasu. Období mezi 10. a 20. minutou patřilo obranám oběma celků, které vcelku úspěšně bránili kombinace útoků. Leč šťastnější v těchto minutách byli hosté, kteří si vybudovali i díky laxnímu přístupu Mariána Hanáka dvoubrankový náskok.

Vracoští muži ale nehodili flintu do žita, Libor Bulička pádem na pokraji sebeobětování vybojoval v souboji míč, útočníci proměnili volnou pozici a rázem byl stav pouze o branku. Hosté v útoku nikam nespěchali a taktickou hrou chtěli zápas dovést do vítězného konce, ale hostující střelec Jakub zbrkle vystřelil vedle, domácí v útoku zapnuli a Sobotka po pěkné individuální akci stav srovnal. Útok Albrechtiček si v těchto chvílích vybral slabší moment a dalším ztraceným míčem darovali domácím možnost se ujmout vedení, ale Kuba Svitálek vyloženou šanci neproměnil. Hostům zbývala na útok cca minuta a půl, povedenou kombinací se dostali do volné pozice, ale brankář Hanák předvedl pěkný zákrok a střelu tzv. „koněm“ vyrazil. Vracovjané se pokusili ještě zaútočit, ale rozhodčí jim tento úmysl konečným hvizdem překazil.

Rozhodčím utkání byl pan Josef Váca z Jihlavy, který pěknému zápasu přidal svým přesným a nestranným výkonem na kvalitě.

V dalším kole přivítají Vracovjané na domácím hřišti dobře známého soupeře z Moravské Slávie Brno.

 

– Sobotka Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..