Vracov – Miroslav, Opatovice, neděle 1. května 2016

Na prvomájovou neděli přivítaly vracovské házenkářky oblastní rivalky z Miroslavi. Ženy odehrály první domácí utkání jarní sezóny proti Opatovicím.
Dorostenky

TJ Sokol Vracov – TJ Miroslav 35:19 (17:9)
Rozhodí: Přikryl Miroslav (Rokytnice)

Sestava a branky: Krulová Eliška – Kutarňová Ema, Novotná Vanesa, Somrová Veronika, Kočičková Monika, Lopraisová Aneta – Polanská Natálie (11), Jurečková Lucie (9), Jandásková Klára (7), Šafářová Kateřina (6), Varmužová Terezie (2)

Miroslavské děvčata dokázala držet krok pouze polovinu prvního poločasu. Díky osmibrankovému vedení v půli si tak svou premiéru za dorostenky odbyly dvě mladší žačky, na obraně Aneta Lopraisová a útočnice Terezie Varmužová.

St. žačky
TJ Sokol Vracov – TJ Miroslav 12:23 (3:11)
Rozhodčí: Bulička Libor (Vracov)

Sestava a branky: Kulendová Kateřina, Škarecká Adéla – Kolibová Tereza, Kočičková Monika, Lopraisová Aneta, Kůrová Anna – Kutarňová Ema (6), Čajková Karolína (3), Chlustinová Adéla (1). Varmužová Terezie (1), Dobešová Adéla (1).

Od začátku až do konce měl soupeř vývoj utkání pod svou kontrolou a našim žačkám nedal šanci. Mladší žačky tak získaly další cenné zkušenosti s technicky a fyzicky vyspělejšími děvčaty, které letos právem budou startovat na poháru republiky.

Ženy
TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice 12:19 (6:14)
Rozhodčí: Přikryl Miroslav (Rokytnice)

První květnovou neděli přivítaly vracovské ženy doma soupeřky z Opatovic nad Labem. Všechna dosavadní vzájemná utkání byla velkou přestřelkou, avšak v závěru se šťastným koncem pro opatovické hráčky. Jasným cílem bylo tedy tuto negativní bilanci prolomit.
První gól padl až ve 4 minutě a vedení se ujaly Opatovice. Domácí útok bohužel nedokázal soupeře napodobit a první gól pro Vracov vsítila až ve 14. minutě Marcela Hurtíková. Soupeř se mezitím dostal do náskoku 7 gólů. Celý první poločas byl pro domácí ženy ve znamení neproměněných šancí, které často končily na tyčkách branky. Obraně a brankářkám zase dělaly problém rychlé brejky soupeře a dobře trefované klepáky. Do šaten se tak šlo za stavu 6:14 pro Opatovice.
Ve druhé polovině se konečně začalo dařit jak útoku, tak obraně s brankářkami. Přestože si útok vytvářel pěkné šance, opět často trefoval brankovou konstrukci soupeře. Smůla se ale začala postupně prolamovat a začalo padat více gólů. Obrana taky zabrala a Opatovicím dovolila dát pouze 4 branky. I přes značné zlepšení celého vracovského týmu se nepodařilo dotáhnout ztrátu z prvního poločasu a zápas skončil stavem 12:19.

Komentář kapitánky Vracova:

Soupeřky z Opatovic už dobře známe, přesto se nám úvod zápasu vůbec nepovedl. Útoku se nedařila střelba a obraně spolu s brankářkami opět dělaly problém „klepáky“, na kterých se snažíme pracovat i na trénincích. Myslím, že tento nepovedený začátek, a vlastně celý první poločas, se podepsal také na psychice celého týmu. Nicméně jsme se nevzdaly a soupeře přibrzdily na pouhé 4 vstřelené branky za druhý poločas. Na výhru to bohužel nestačilo a do příště je třeba začít hrát naplno hned od začátku a nehroutit se, pokud se obraně nebo útoku momentálně nedaří

Sestava: Silvie Čajková, Lucie Jurečková – Andrea Polanská, Pavlína Netopilová, Monika Pekařová, Veronika Somrová – Renata Gazdová (1), Marcela Hurtíková (9), Kateřina Šafářová (0), Natálie Polanská (2)