Zápasy 7.9. 1.NH Brno a 8.9.2013 KNH MS Brno a Ostopovice

Výsledky zápasů 7. a 8. září, soupeři tentokrát NH, MS a Ostopovice

sobota 7. září
Dorostenci
1. NH Brno – TJ Sokol Vracov  20:17 (8:5)
rozhodčí: Palarčík Vladimír
sestava: Lukeš D. – Raiskup, Bábíček, Marek – Bulička (5), Jandásek (8), Mrkva (4)

Hlavní město Moravy přivítalo mladíky z Vracova tropickými teplotami, jakoby se ještě léto nadechovalo k poslednímu boji s nastupujícím podzimem. Vracovští přijeli do Brna pouze v sedmi. Tento fakt ještě ztížil pozici hostů proti favorizovaným domácím dorostencům. Domácí vlétli do utkání ve vysokém tempu. Zpočátku rozpačité snahy hostujícího útoku a nesehraná obrana Vracova si umožnila celku NH Brno vybudovat slibný náskok 8:2. Poté ale Vracov vystrčil drápky a zkvalitnil svůj výkon jak v defenzivní, tak v ofenzivní činnosti. Na počátku druhé půle borci z Vracova stáhli náskok soupeře na rozdíl jediné branky. Stav utkání byl 9:8. Domácí ovšem znovu zabrali a po několika minelách naší obrany a zbrkle zakončených útočných akcích ofenzivní trojky Vracova byl rozdíl ve skóre už 5 branek. Vracovští ale v tomto utkání vynikli svou bojovností a znovu se jim podařilo stáhnout skóre na rozdíl jediné branky. Za stavu 15:14 pro NH Brno se jim dokonce naskytla příležitost k vyrovnání, ovšem jinak bezchybný dorostenec Libor Bulička ve vyložené příležitosti selhal. Z následného protiútoku se hostům podařilo skórovat a Vracov už neměl čas na další stíhací jízdu. Je třeba vyzdvihnout bojovnost hostí prokázanou v tomto utkání, ovšem kvalita a také trocha toho potřebného sportovního štěstíčka byli dnes na straně soupeře. Výsledné skóre 20:17 tedy není pro tým z Vracova proti favorizovanému soupeři špatnou vizitkou, ale musíme si přiznat, že je stále ještě na naší hře co zlepšovat.

neděle 8. září
Dorostenci

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Ostopovice   18:12 (10:7)
sestava: Lukeš D. – Raiskup, Bábíček, Marek – Jandásek, Pres, Mrkva
rozhodčí: Bulička

Muži
TJ Sokol Vracov – KNH MS Brno  21:25 (10:12)
sestava:
Gasnárek, Lukeš D., – Bulička, Tománek, Lukeš R., Hanák, Bábíček, Loprais – Jandásek, Pres, Fridrich (12), Plášek (5), Sobotka (3),
rozhodčí: Jančík Petr

Začátek utkání se nesl ve vyrovnaném duchu, kdy oba útoky vcelku lehce překonávali obrany soupeřů. Oba týmy se kombinacemi dostávali do dobrých pozic a tyto s přehledem proměňovali. Kolem 18. Minuty bohužel domácí v útoku dvakrát ztratili a hosté tyto minely potrestali dvěma přesnými zásahy. Domácí forvardi ale zapnuli na vyšší otáčky a skóre se jim podařilo srovnat na 10:10. Jenže se poté projevila opět domácí bolest a to lacině ztracený míč, jenž znamenal hostující vedení 10:11, které se podařilo do konce poločasu brněnským slávistům ještě o branku navýšit. A tak borci ze Slovácka odcházeli do kabin s dvoubrankovým mankem.

Do druhého dějství nastoupil domácí tým s touhou nepříznivý stav otočit, jenže opak byl pravdou a hosté svůj náskok navýšili v prvních deseti minutách na hrozivých sedm branek. Domácí obrana se vůbec nedokázala vypořádat s ostrostřelcem Šafářem, který mířil v utkání do černého hned patnáctkrát. Vracovští beci si naivně nechali hostující útočníky doběhnout na brankoviště, kde buď brňané stříleli přes nedůrazné bloky nebo si dobrým pohybem vynutili trestné hody ve výhodných pozicích. Vracov v útoku kolem padesáté minuty stáhl hostující náskok na tři branky,ale to bylo maximum na co se domácí zmohli. Konec utkání si Brno zkušeně pohlídalo a získalo první body v letošní sezoně. Zápas s přehledem odřídil sudí Jančík.

V příštím kole se Vracojané utkají s dalším brněnským týmem Drakenem, který dlouhodobě patří ve druhé lize k nejlepším. Věřme, že naši kluci nedají svou kůži zdarma a Brňany konečně porazí.

Ženy
TJ Sokol Vracov – KNH MS Brno  20:14 (11:9)
rozhodčí: Jančík Petr
Sestava: Čajková S. – Polanská A., Netopilová, Pekařová – Kozumplíková (8), Svitálková (6), Raiskubová (5), Gazdová (1)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..