MČR Dorostenky – Stupno

Mistrovství České republiky dorostenek – Stupno u Plzně

Po loňském šestém místu byl úkol jasný, neskončit poslední a zkusit zabojovat o medaile.

Pátek:

Vracov x Tymákov u Plzně 10:26 (5:13)
Hurtíková (7), Jandásková (2), Vykydalová (1)

Tymákov je v posledních házenkářskou velmocí, několik posledních let neokusil chuť porážky, hlavní favorit na mistrovský titul. Bylo jasné, že tohle nebude zápas, který bychom mohli dovést do vítězného konce, zvlášť po zkušenostech z minulých let. Prohra o 16 branek je značná, nikoliv však drtivá, Tymákov poráží své soupeře mnohem značnějším rozdílem, ubojovali jsme lepší výsledek než loni.

Vracov x Březno 30:23 (17:12)
Vykydalová (15), Jandásková (10), Hurtíková (5)

Velmi vydařený zápas, po všech herních stránkách jsme byli lepším týmem a zaslouženě vyhráli. K velkému počtu vstřelených branek také přispělo, že našim útočnicím spadlo do brány téměř vše, velmi velká úspešnost střelby. Negativum zápasu byl pouze vyvrtnutý kotník Moniky Pekařové.

Sobota:

Vracov x Krčín 16:29 (6:15)
Vykydalová (8), Polanská (3), Hurtíková (2), Fridrichová (1), Jandásková (1), Šafářová (1)

Krčín, druhý největší aspirant na titul, ovšem hratelnější soupeř než Tymákov. Bohužel již ve druhé minutě se nám zranila Míša Repíková a celý turnaj již nedohrála, rázem byla vracovská obrana bez obou beků, což značně poznamenalo průběh zápasu a krčínským umožnilo vstřelit spoustu branek. Pozitivum zápasu je, že střelecky se konečně prosadilo více hráček.

Vracov x Žatec 27:21 (14:11)
Vykydalová (13), Jandásková (8), Hurtíková (6)

Jestliže jsme chtěli bojovat o medaile, museli jsme s Žatcem naplno bodovat. Začátek zápasu byl vcelku vyrovnaný, žatecké měly dvě velmi šikovné útočnice, které dělaly naší obraně velké problémy. Do konce poločasu jsme se dokázali trhnout k mírnému náskoku. Ve druhém poločase soupeřky fyzicky odpadly, jedna hráčka vyčerpáním téměř zkolabovala, což bylo velkým mínusem zápasu, kam až někteří trenéři jsou ochotni zajít.

Neděle:

Vracov x Ostrava – Svinov 20:19 (9:10)
Vykydalová (9), Hurtíková (6), Jandásková (5)

Situace jako přes kopírák z minulého týdne. Opět neděle ráno, opět Svinov a opět se rozhodovalo o velkém úspěchu či ještě větším zklamáním. Na rozdíl od minulého týdne, kde jsme byli mírnými favoritu, tento zápas byl větším favoritem Svinov. Soupeř byl urostlejší a celý turnaj se prezentoval pěknou házenou. Případná remíza by nahrávala Svinovu díky lepšímu skóre, museli jsme tak zvítězit.

Úvod zápasu nám absolutně nevyšel, velmi rychle jsme prohrávali 5:0 a medaile se nám začínali velmi vzdalovat. Opět velmi velká podobnost se zápasem z minulého týdne. Naštěstí jsme se dokázali chytnout a pomalu dorovnali na 6:6, od té chvíle začal nervy drásající boj o každý míč, do konce první poločasu vždy vedli Svinov o jednu až dvě branky a do přestávky šel s jednobrankovým vedením.

Napětí v druhém poločase ještě stouplo, vracovským se podařilo dorovnat. Od té chvíle se skóre přelívalo ze strany na stranu, chvíli remíza, chvíli vedl Svinov a chvíli Vracov. Ke konci zápasu soupeřky přidaly do tempa a dokázaly si tři minuty před koncem zápasu vytvořit tří brankový náskok. V tuto chvíli se zdálo být vše již ztraceno. Vracov si vzal oddechový čas a po silně motivačním proslovu zkusily vracovské hráčky se stavem ještě něco udělat. Obrat se povedl a snížili jsme na 19:19. Do konce zápasu zbývala jedna minuta. Svinovští chtěli zápas v poklidu dohrát beze střelby. Půl minuty před koncem za cenu krvavého šrámu Bětka Fridrichová vybojovala velmi důležitý míč, následovala rychlá breaková situace, která skončila brankou, a Vracov těsně před koncem zápasu vedl. Zbývalo 15 sekund do konce. Vše na sebe vzala svinovská útočnice Strnišťová, která oběhla bránící vracovský útok, naběhla do dvou bránících hráček, nezapomněla při tom zakřičet a spadnout, jasný útočný faul, jenže rozhodčí jí to zbaštil a nařídil pokutový hod. Velmi nespravedlivý verdikt nás v případě vstřelení branky mohl odsunout krutě na čtvrté místo. Branku hájící Lucka Jurečková pokutový hod chytla a stala se hrdinkou utkání.

Vracov tak po devíti letech získal další medaili z mistrovství republiky, tentokrát je to bronzová z kategorie dorostenek.