ZHP ČR Dorostenky – Stará Ves

Vracovské dorostenky se probojovaly na Zimní halový pohár, kde změřily síly s nejlepšími týmy jednotlivých oblastí a především napravily reputaci po ne příliš vydařeném mistrovství v Tymákově.

Do Staré Vsi dorazil Vracov ve značně oslabené sestavě, chyběly útočnice Hurtíková, Polanská a Niklová, v obraně pro zranění chyběla Novotná, na střídačce tak seděli opět téměř jenom trénéři.

Vracov – Litvínov 9:11 (3:6)
Střelci: Vykydalová 4, Jandásková 3, Pekařová 2

Zápas  začaly dobře, holky se ve druhé minutě ujaly vedení 1:0. Soupeř ze svého následujícího útoku vyrovnal. Vinou technických chyb se soupeř ujal vedení 1:3, až v sedmé minutě se podařilo snížit na jednobrankové manko 2:3. Do konce prvního poločasu stihl soupeř zvýšit vedení na 3:6.
Do druhého poločasu vletěly holky velmi dobře se snahou rychle obrátit skóre na svou stranu, částečně se jim to povedlo a snížily na 5:6. Bohužel na víc se již útočnice Vracova nezmohly a Litvínov si do konce zápasu zvládl pohlídat těšné vedení. Obrana fungovala velmi dobře, bohužel útoku se nedařila střelba z vypracovaných střeleckých pozic.

Vracov – Stará Ves 8:12 (4:7)
Střelci: Jandásková 6, Vykadalová 2

Se Starou Vsí se naše holky utkaly nedávno na Severomoravském ZHP, kde dokázaly se soupeřem remizovat, v Troubkách ovšem nebyla jejich nejlepší útočnice, která tentokrát domácím k dispozici byla a nejedné obraně dělala velký vítr.
Podobně jako v prvním zápase s Litvínovem i se Starou Vsí holky držely dlouhou dobu krok a prohrávaly jen o jednu branku. Zlom nastal ve 12. minutě, domácí hráčky dokázaly odskočit na vedení 3 branek.
V druhém poločase sice vracovské obránkyně osobní hrou dokázaly zastavit Veseckou střelkyni, ale útoku se nepodařilo zkorigovat skóre, Vracov tak prohrál i své druhé utkání a čekaly jej dva velmi těžcí protivníci.

Krčín – Vracov 22:17 (12:6)
Střelci: Jandásková 9, Vykydalová 5, Pekařová 3

Krčínské dorostenky byly jedny z favoritek celého turnaje, svými fyzickými proporci jasně převyšovaly naše hráčky, u některých činil výškový rozdíl dvou hlav.
I přez tento handicap se naše holky statečně rvaly. Krčínské celý první poločas vedly, ale naše hráčky jim byly v jednobrankové ztátě v patách. V 11. minutě přišel soupeř na výborný recept na naši obranu, velmi rychle a precizně zahrané brejkové situace končily jednou brankou za druhou, do konce poločasu odskočil Krčín na propastných 6 branek a o zápase bylo defakto rozhodnuto.
Naše hráčky nepřestaly bojovat, začaly hrát na tresty a především Klára Jandásková se stala noční můrou Krčínských brankářek – promněňovala jeden trest za druhým a vyhnala krčínskou jedničku z branky, v celém zápase se jí nepovedl pouze jeden trestný hod. Škoda nepovedeného závěru prvního poločasu, za stavu, kdy holky prohrávaly o jednu branku, druhý poločas totiž krčínské dokázaly porazit 11:10.

Vracov – Tymákov 1:15 (0:9)
Střelci: Vykydalová 1

Hráčky měly v hlavách určitě poslední měření sil z MČR v Tymákově, kde debaklovým výsledkem podlehli republikovým šampionkám, napovídal tomu i začátek utkání, po dvou a půl minutách prohrávali již 0:3. Naštěstí z holek v obraně spadla nervozita a zjistily, že i s hvězdným tymákovským útokem se dá slušně hrát. Za zbylých 12,5 minut prvního poločasu dostaly již „jen“ šest branek. Naproti tomu útok byl topen ve zmaru, útočnice nemohli najít žádný recept jak proniknout tymákovskou obranou, když se dostaly ke střelbě, byla z velmi špatného úhlu a končila na první tyčce brankářky.
V druhém poločase byl cíl jasný, dostat co nejméně branek a vstřelit vytoužený čestný gól. To se nakonec povedlo Kláře Jandáskové, ale pro přešlap nemohla být branka rozhodčím Malým uznána. Už to vypadalo, že Vracov čestnou branku nevstřelí, ale v čase 11:50 Eliška Vykydalová dokázala rozvlnit tymákovskou síť. Obrana v druhém poločase obdržela o třetinu méně branek, zde se úkol povedl. Výsledek sice nebyl nikterak přívětivý, ale zdaleka ne nejhorší, tymákovské podobným výsledkem krom Krčína rozdrtily všechny soupeře.

Březno – Vracov 11:14  (6:6)
Střelci: Jandásková 6, Vykydalová 5, Pekařová 3

Nejdůležitější zápas celého turnaje byl ten poslední, přestože doposud Vracov nevyhrál žádný zápas, mohl celkově zkončit na 4. místě a to za určitých podmínek. Litvínov porazil Vracov, Březno porazilo Litvínov, jestliže by Vracov v posledním zápase porazil Březno, všichni tři zmiňovaní soupeři by měly po dvou bodech a rozhodovala by minitabulka. Ta po důkladném propočítání zněla zcela jasně, chce-li Vracov obsadit čtvrtou příčku, musí porazit Březno a to nejméně o tři branky, výhra o dvě branky by posunula Vracov na páte místo, jakýkoliv jiný výsledek by pro Vracov znamenal opět poslední šesté místo. Hráčky s vidinou bramborového čtvrého místa nastoupily na hřiště plné motivace.
Začátek zápasu nevyšel vůbec dobře, soupeřkám se podařilo vsítit první a dokonce i druhou. Vracovjanky prohrávaly 2:0 a vytoužené umístění se začalo pomalu vzdalovat, v tuto chvíli potřeboval Vracov otočit vývoj utkání o pět branek.
Snahu o obrat zahájila Eliška Vykydalová a až v 5. minutě snížila na 2:1, soupeřky ovšem dokázaly okamžitě odpovědět a opět odskočit na dvoubrankové vedení. Až ve 12. minutě se podařilo Monice Pekařové vyrovnat na 4:4, soupeřky opět dvakrát dokázaly odskočit o jednu branku a na ukazateli po poločase svítil výsledek 6:6.
S výhodou výhozu do druhého poločasu nastartoval vracovský útok obrat a po 10 odehraných sekundach druhé půle poprvé vedl 6:7. O necelou minutu později zvýšila na 6:8 Klára Jandásková a vysněna čtvrtá příčka se začínala reálněji rýsovat. Soupečky dokázaly snížit. Zvrat nastal ve 4. minutě Eliška, Monika i Klára přispěly každá po jedné brance a Vracov zrázu vedl 8:12. Čtyřbrankové vedení dokázaly vracovjanky do konce zápasu udržet, v poslední minutě již jen snížily soupeřky na 11:14, tento výsledek však Vracovu plně postačoval.