MČR Dorostenky – Vracov

Od pátku 20. června do neděle 22. června 2014 se ve Vracově uskutečnilo Mistrovství České republiky v kategorii dorostenek. MČR se ve Vracově konalo poprvé ve více než sedmdesátileté historii vracovské házené.

Kromě domácího celku, který zastupuje jihomoravský kraj, se na turnaj dále probojovaly týmy severomoravské Staré Vsi, východočeského Krčína, středočeského Března, západočeského Tymákova a severočeského Mostu.

VRACOVSKÁ DĚVČATA SE STALA 2. VÍCEMISTRYNĚMI V KATEGORII DOROSTENEK PRO ROK 2014, GRATULUJEME!

Sestava Vracova: Jurečková Lucie – Repíková Michaela, Pekařová Monika, Kutarňová Ema, Novotná Vanesa, Fridrichová Alžběta, Somrová Veronika, Netopilová Pavlína – Hurtíková Marcela, Vykydalová Eliška, Jandásková Klára, Polanská Natálie, Šafářová Kateřina, Niklová Eliška
Trenér: Bulička Libor
Vedoucí družstva: Presová Jana
Asistent trenéra: Hanák Marian

Pátek
Vracov – Most 21:15 (10:11)
Branky: Vykydalová (10), Hurtíková (5), Jandásková (4), Polanská (2)

Svůj úvodní zápas sehrály děvčata s Mostem. Plné hlediště domácího prostředí nejspíš holky svazovalo více, než si připouštěly. Most se ujal vedení v zápase a po celý první poločas dokázal vždy uhájit jednobrankový náskok. Možná došlo opět i na podcenění soupeře, který velmi nepřijemně odolával. V prvním poločase měla děvčata pět nastřelených tyček a, tyto branky jim za nerozhodnutého stavu velmi chyběly. Do kabin se šlo rozdílem jedné branky pro mostecké.

Do druhého poločasu jsme vstoupilii lépe než do prvního a již v sedmé minutě se Marcele Hurtíkové povedlo otočit vývoj utkání na 13:12 pro Vracov. Od tohoto stavu začal mosteckým docházet jakoby dech a domácí začali odskakovat a ve ve 30. minutě  Vracov vedl o pět branek. V poslední minutě domácí stihli přidat ještě jednu branku a vyhráli tak o šest gólů. K cestě za medailí to byla velmi vydředná první výhra.

Vracov – Stará Ves 25:18 (13:9)
Branky: Vykydalová (9), Hurtíková (9), Jandásková (5), Polanská (2)

Již před zápasem bylo jasné, že cesta k medaili vede právě přes vítězství nad Starou Vsí. Tradičně jsme v zápase jako první obdrželi branku. Následující průběh však vracovské děvčata chytla velmi dobře a začala t postupně  budovat náskok, který byl v 7. minutě 5:2. Bohužel po vstřelení páté branky se zranila  Michaela Repíková, opora naší obrany. Hráčky Staré Vsi snížily na 5:3. Utkání bylo na 30 minut přerušeno a hráčka odvezena  rychlou záchranou službou .

Hru vracovských děvčat zpočátku ovlivnilo toto zranění. Bojovným výkonem  svůj výkon ještě zlepšila a o poločase vedla o 4 branky. Ve druhém poločase řádila celá obrana a především  Alžběta Fridrichová a Vanesa Novotná sbíraly jeden míč za druhým. Protiútoky se dařilo promněňovat a zápas děvčata dotáhla až na rozdíl devíti branek. Prostor na hřišti dostala i ostatní hráčky ze střídačky  a bez problémů  dovedly zápas do vítězného konce .

Zranění Repíkové se nepotvrdilo jako vážné, ale do zbytku turnaje ji již nepustilo. Domácí trenéři jako náhradnici povolali ještě vloni mladší žačku Emu Kutarňovou a její hra se pro zbytek turnaje se ukázala jako klíčová.

Sobota
Vracov – Tymákov 7:23 (5:13)
Branky: Vykydalová (3), Hurtíková (2), Polanská (1), Šafářová (1)

Tymákov je superfavorit mistrovství, svou technickou vyspělostí značně převyšuje všechny ostatní družstva, některá děvčata z tohoto týmu jsou již držitelkamy titulu v první lize žen.

Šance na výhru v tomto zápase byly velmi malé, prostor tak od začátku dostaly všechny hráčky. Za zajímavost stojí, že první branku jsme obdrželi až ve 4. minutě. Vracovu se však nevyhlo další zranění. Při falešném střídání, kdy se na branku sama řítila Klára Jandásková, obránkyně Tymákova vracovskou útočnici sejmula (rozhodčí nevytáhli kartu ani nenařidili pokutový hod), Jandásková si poranila třísla a do utkání již nezasáhla.

Ve druhém poločase s dařilo vracovské obraně( za 20 minut dostala pouze čtyři branky). Útok se neprosazoval proti výborné obraně soupeře a za rozhodnutého stavu poklesl důraz v obraně v  posledních deseti  minutách  padlo  mnoho zbytečných branek.

Vracov – Krčín 14:22 (7:12)
Branky: Vykydalová (6), Hurtíková (6), Jandásková (1), Polanská (1)

Jelikož se v pátečním utkání Stará Ves x Krčín zrodilo velké překvapení výhry Vsi o dvě branky. Bylo nečekaně možné bojovat i o druhou příčku. Tu by zajistila Vracovu prohra maximální o pět branek. Naopak aby Vracov měl šanci na medaili bronzovou nesměl prohrát o více než 12 branek.

I tento zápas začal lépe soupeř a rychle vedl. Vracovu se podařilo vzápětí snížit, ale poté hosté odskočili o branky dvě. V průběhu celého prvního poločasu se děvčata držela v přijatelné ztrátě dvou branek až do stavu 7:9, v závěru poločasu Krčín vstřelil rychlé tři branky na 7:12. V tuto chvíli již děvčata stříbrnou příčku nehájila.

Do druhého poločasu byly děvčata nabádána, že je nutné prohrát o co nejméně. To se domácím v průběhu druhů půle i dařilo a ze v tu chvíli sedmibrankového manka se dokázaly holky přiblížit na rozdíl tří branek, které znamenali stříbro, stav 14:17 však byl poslední nadějný. Útoku se přestalo dařit a Krčín do konce utkání odskočil na rozdílových osm branek. Domácí tak přišli o šanci na druhou příčku. Zklamání bylo velmi cítit, bylo však nutno zvednou hlavu pro poslední utkání, které rozhodne o medaili.

Neděle
Vracov – Březno 24:18 (15:10)
Branky: Hurtíková (9), Vykydalová (7), Jandásková (2), Polanská (2), Šafářová (2), Niklová (2)

Předzápasová matematika byla jasná. Výhra znamenala třetí místo, remíza čtvrté místo a prohra až předposlední pátou příčku.

Tradičně jsme do utkání vstoupili hůře a museli dohánět náskok soupeře. Soupeř se rozhodně nechtěl smířit se svou dosavadní pozicí a velmi houževnatě se pral o každý míč. Březno postupně vedlo o branku či dvě až do stavu 7:8 pro Březno. Vracovským útočnicím se v první půli nepodařilo promněnit dva pokutové hody. Domácí se probrali v pravý čas a již do poločasu začali budovat bezpečný náskok. Obraně se dařilo zastavovat většinu valících se útoku, z čehož těžil útok, který byl zásobován velkou množstvím  míčů. Poločasový rozdíl pěti branek byl velice slibný.

Březno začátek druhé půle nezachytilo, Vracov dále zvyšoval svůj náskok na rozdíl 7 – 8 branek. Domácí prostřídali a vítězné utkání si užili všechny hráčky.

VRACOV TAK OBHÁJIL A ZNOVU ZÍSKAL BRONZOVOU MEDAILI!