Handball Cup Dolní Bojanovice 2011

Vracovským mužům sice soutěžní sezona dávno skončila, ale kdo by si myslel, že přes prázdniny zůstanou v nečinnosti, tak ten byl na velkém omylu. Naši kluci totiž neodmítli pozvánku od kolegů “handbalistů“ z Dolních Bojanovic a zúčastnili se tamního turnaje, jehož 22. ročník byl opět silně obsazen, ale Vracovjané se této konkurence nezalekli a dovezli pěkné 3. místo.

V prvním utkání nastoupili proti pozdějšímu vítězi celého maratonu, tento tým ještě nedávno aktivně hrával 3. ligu, Vracovjany tito hráči převyšovali jednak herně a jednak fyzickýma dispozicema. Ale první poločas se kluci ze Slovácka do soupeře zakousli, bojovali v obraně a vydřenýma brankama se drželi soupeře na dostřel. Poločasový výsledek byl 4:6 v neprospěch Vracova. Ve druhém poločase domácí handbalisté náše kluky doslova rozebrali,dovolili jim vstřelit jediný gól a sami jich nastříleli deset. V tomto utkání podal velmi dobrý výkon brankář Víťa Červenák, který pochytal řadu střel a bravurně lapil i dvě sedmičky domácích borců. Náš výkon dával znát, že další zápasy se slabšími soupeři by mohly mít pro náš mladý tým přívětivější scénáře.

Ve druhém utkání nastopil Vracov proti zkušenému týmu z Hodonína, tito se ve Svých utkáních projevovali dobrou sehraností a velkou zkušeností. Proti tomuto týmu zvolili vracovští muži taktiku rychlého protiútoku, která velmi dobře vycházela, bohužel její stinnou stránkou byla fyzická vyčerpanost našich kluků na konci utkání, které bylo vyrovnané až do poslední desetiminutovky, kdy Vracovjané zahráli va bank, ale bohužel se smolným koncem. A nakonec prohráli 17:13. Opět velmi dobrý výkon podal Víťa Červenák. Za zmínku stojí branka Martina Sobotky, který se prosadil z obrovské dálky CCA 13 až 14 metrů.

K poslednímu utkání nastoupili vracovští proti týmu, který byl složen kolem zkušeného kanonýra Karla Tychlera, který je letitým nejlepším střelcem Dolních Bojanovic.  Taktika byla založena na osobní obraně tohoto výborného kanonýra. Naši chlapi, nastoupili s jednou změnu, když Martin Sobotka oblékl brankařský dres a Víťa Červenák se šel poprat o vítězství do pole. Vracovští národkáři vstoupili do utkání rozpačitě a ze začátku prohrávali, ale poté se dostali do tempa, Martin Sobotka předvedl několik bravurních zákroků, v útoku začaly vycházet domluvené kombinace a rázem vedl Vracov o dvě branky, konec poločasu sehráli naši muži takticky a deset vteřin před koncem uzavřeli poločasový účet na 8:5.
Do druhého půle šli Vracovjané s cílem nestratit vedení, ale tento plán se vůbec nevyšel a domácí srovnali hru i skóre. Naši kluci se semkli postavili na obraně neprostupný val, Libor Bulička si vzal na starost Tychlera, v útoku se naši začali opět prosazovat a vracovské vedení se vyšplhalo na šestibrankové. Toto se Vracovu podařilo udržet, až do závěrečného hvizdu sudího. Díky výsledku 20:14 odsunuli Vracovjané svého posledního soupeře na poslední příčku, a sami tak skončili na krásném třetím místě.
Celý tým podal zodpovědný výkon, který byl podtržen famózním výkonem Martina Sobotky, který začaroval svou svatyni a domácí hráče často přiváděl svými zákroky doslova k šílenství.

Pěkného individuálních výsledku docílil Roman Sobotka, který byl vyhlášen druhým  nejlepším střelcem turnaje se 17 brankami.