Pohár starostky města Chropyně

V sobotu 20.srpna pořádal oddíl národní házené v Chropyni II. ročník turnaje žen „O putovní pohár starosty města“. Oproti loňskému prvnímu ročníku, kdy se utkalo celkem sedm družstev žen z celé Moravy, letos se soupeřilo pouze mezi pěti družstvy.

Nové házenkářské hřiště je přímo v areálu chropyňského koupaliště, a tak se hráčky během přestávky mezi zápasy chodily ovlažit do vody. Hrálo se 2×12,5.

Na úvod narazily vracovské házenkářky na TJ Sokol Svinov. I když se svinovské družstvo skládalo z žen a převážně čerstvých dorostenek, dokázaly o poločase vést. Ve vedení zůstaly i v druhé půli. Po proměněném pokutovém hodu Svinova sama střelkyně uznala, že na mokrém povrchu uklouzla sama. To už ale stejně nemělo na celkovém skóre nějaký větší význam. Zápas skončil 11:6 pro Svinov.

V druhém utkání se hráčky Vracova střetly s prvoligovými házenkářkami Sokola Rokytnice. Vracovské většinou trápila nepřesná střelba a malý důraz obrany.

Ve třetím zápase se utkal Vracov s domácí Chropyní. V tomto utkání se konečně podařilo lépe prosazovat a Vracov poprvé vedl .Druhý poločas pokračoval v podobném duchu. Romana Gazdová dvakrát skórovala s přešlapem a tyto branky možná mohly ovlivnit konečný výsledek zápasu, protože po 25 minutách skončilo utkání remízou 9:9.

Poslední zápas se odehrál mezi házenkářkami Vracova a Moravské Slavie Brno, které se znají z oblastní soutěže. Po poločase 8:4 v neprospěch Vracova dovolily vracovské hráčky Brnu ukořistit první body po konečné prohře 9:14.

Celý turnaj odehrály vracovské házenkářky v pro ně neobvykle vysokém počtu. Chyběla hlavně brankářka Lucie Rausová, ale jako náhrada za ni nezklamala Jana Presová. Byl to také první turnaj pod vedením nového trenéra žen, Zdeňka Lopraise.V některých zápasech se potvrdila tradice vracovských žen – výhra se silnějším soupeřem a prohra se stejně silným, nebo slabším. I když se podařilo odjet pouze s jedním bodem, tak to byla dobrá příležitost k rozehrání po prázdninách před prvním nedělním zápasem sezony.