Handball Cup Dolní Bojanovice 2012

Že se házenkáři neulívají ani o prázdninách předvedli vracovští národkáři, kteří se zúčastnili tradičního turnaje v podlužáckých Dolních Bojanovicích. Pozvání kamarádů nešlo odmítnout, a tak se Vracovjané vydali na náročný maraton, ve kterém sehráli tři náročné zápasy.

Vracov – Holíč 11:16    (4:9)

V prvním utkání se setkali se silným týmem slovenského Holíče, ve kterém působí několik ligových veteránů. Vracovjané se i ve značně kombinované sestavě soupeře nelekli , zakousli se do soupeře a zpočátku se výsledkově zkušeného soupeře drželi zuby nehty.

Na začátku druhé půle přišel u Vracova výpadek ve střelbě, kterého Holíčané dokonale využili a odskočili na osmibrankový náskok. Náš tým se ale nevzdal a zlepšenou koncovkou stáhli manko na přijatelných pět branek.

Vracov – Dolní Bojanovice B 14:15   (7:10)

Druhý špíl sehrál Vracov se zkušeným týmem Karla Tychlera, který býval dlouholetou oporou domácího celku.

Náš tým se proto zaměřil na osobní bránění tohoto kanonýra, mezer v obraně,ale využívali jiní hráči a proto si držel domácí celek 2 až 3 brankový náskok.

Druhá půle byla z úplně jiného soudku, zlepšená obrana vymazala domácí střelce, útok se začal prosazovat díky kolektivnějšímu pojetí hry. Domácí pod tlakem kupili chybu za chybou a hosté mocně finišovali. Bohužel naše družstvo nevyužilo několik stoprocentních šancí, což nás v konečném výsledku stálo cenné body do tabulky.

Vracov – Dolní Bojanovice A    9:17 (5:11)

Poslední zápas sehráli Vracovjané proti „á týmu“ Bojanovic. Od začátku byla zjevná převaha domácího celku, který měl navrch i fyzickými proporcemi. Domácí se díky tomuto faktoru lépe a snadněji prosazovali v hostující obraně a snadno zvyšovali náskok.

Druhá půle se udála ve stejném duchu jen se slabší koncovkou Bojanů.  Zkušení domácí borci si výsledek pohlídali a nenechali si tím vzít druhé místo v celkové tabulce.

Po loňském třetím místě je letošní umístění na chvostu tabulky trošku zklamání. Ale vzhledem k sestavě, která na turnaj putovala jsou výsledky přijatelné.

Nejlepším střelcem týmu byl Roman Sobotka s 16 brankami.

  • Sestava: Martin Sobotka – Jan Zugar, Roman Sobotka, Sylva Flajzarová, Libor Bulička, Viktor Šelle,  Víťa Červenák a neznámý drak z Bojanovic.

– Sobotka Roman –

Pár fotek ve zhoršené kvalitě z turnaje …

Snaha o prolomení soupeřovi obrany …

Míč se často kutálel po hřišti, přece jen nemá „naše“ parametry …

V tropickém počasí, přišel stín po zápase vhod …

Družstvo Vracova

  • Vrchní řada: Bojanovský drak, Bulička Libor, Červenák Vít, Zugar Jan, Sobotka Martin
  • Spodní řada: Šelle Viktor, Flajzarová Sylvie, Sobotka Roman

Handballový výběr ze slovenského Holíča

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..