Muži – Základní kolo, skupina B, 27. září 2013 – Chropyně

Draken Brno B – TJ Sokol Vracov 21:7 (12:2)

TJ Chropyně – TJ Sokol Vracov 24:15 (12:12)

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Osek nad Bečvou 25:21 (13:13)

Sestava: Lukeš D. – Raiskup, Bábíček, Bulička (1) – Hanák (4+6+0), Jandásek (1+6+9), Zelinka (1+3+1) a na poslední zápas i Plášek (15)

Vracovští házenkáři zamířili v chladném zářijovém ránu do Chropyně, kde se konalo první kolo 40. ročníku Českého poháru v házené. Vracovští přijeli ve značně oslabené sestavě, když chybělo mnoho opor tohoto týmu z jihu Moravy.

Ve svém prvním utkání proti borcům z Drakenu Brno se Vracovu příliš nedařilo. Střelecký zmar doprovázený poněkud zmateným výkonem obrany stačil na poločasový výsledek 12:2. I když se ve druhé půli prvního vystoupení našich házenkářů obraz hry začal srovnávat, nakonec bral všechny body tým z hlavního města Moravy. Na konečných 21:7 korigoval pan trenér Zelinka, když si po vzoru slavného vršovického dloubáku Antonína Panenky připsal první zářez na svou pažbu. Každopádně konečný výsledek nenechal nikoho na pochybách, který tým v utkání dominoval.

Do svého druhého vystoupení letošního pohárového kolotoče vstoupil ovšem Vracov nebojácněji. Jak v ofenzivní, tak v defenzivní činnosti se hostujícímu celku dařilo a Chropyně vždy jen dotahovala náskok Vracova. Poločasové skóre se zastavilo na stavu 12:12. Druhý poločas se  opět nesl ve znamení střeleckého zmaru Vracova, kdy se útok nebyl schopen prosadit přes dobře bránicí obranu domácích. Jediným střelcem druhé půle z řad Vracova se stal trenér Zelinka, který si připsal další 3 branky. Na konci duelu svítilo na světelné tabuli skóre 24:15 ve prospěch domácích.

Zdálo se, že čím lepší bylo počasí, tím stoupala i kvalita výkonu házenkářů z Vracova. Po předchozích výkonech byl považován ve svém posledním vystoupení proti Oseku nad Bečvou za jasného outsidera, ale naproti všem očekáváním se z utkání stala zajímavá podívaná se spoustou zvratů. Obrana přidala na razantnosti a organizovanosti a útok, posílený o Radka Pláška, se podstatně zlepšil v kombinaci a přesnosti zakončení. Poločasový stav 13:13 sliboval velice zajímavou druhou půlku tohoto mače. Tato se nesla v podobném duchu jako půle první. Ovšem po několika zákrocích obrany a proměněných šancích v ofenzivě se podařilo Vracovu odskočit na rozdíl 4 branek. Čtyřgólový náskok se podařilo udržet až do konce a tak toto vypjaté utkání skončilo vítězstvím Vracova v poměru 25:21.

Vracov sice nepostoupil do dalších pohárových bojů, ale své renomé z působení v letošním ročníku Českého poháru napravil dobrým výkonem v posledním utkání proti favorizovanému Oseku. Mladí hráči přijeli hlavně sbírat cenné zkušenosti, ti starší mohli zavzpomínat na své slavné dny. Každopádně se dá vystoupení rezervy Vracova v Chropyni brát převážně jako kladné.