ČlánkyVýsledky

7. jarní víkend, 23. a 24. května

Turnaj ml. žaček v Humpolci, druhý turnaj dorostenek ve Vracově a závěr krajské soutěže s Jihlavou. Výjezd mužů na východ.

Sobota
Dorostenky 2. turnaj Vracov

Vracov – Draken 26:4 (13:0)

Vracov – Jihlava 20:6 (10:4)

Sestava: Jurečková – Repíková, Pekařová, Fridrichová (1+3), Novotná, Somrová, Buličková – Hurtíková (4+3), Jandásková (4), Polanská N., (7+9) Niklová (6+4), Šafářová (4), Čajková K. (1)

V obou zápasech dělala vracovským útočnicím velké problémy brankářka. Nepřesnou střelbou často končily pokusy o vstřelení branky na tyčkách anebo hrudi brankářky. Obrana podala svůj standardně dobrý výkon. V obou zápasech se tak překvapení nezrodilo a dorostenky v pohodě vyhrály. V zápase s Jihlavou si na posledních deset minut hráčky prohodily posty. Naše obrana v útoku vstřelila pět branek a útočnice v obraně obdržely branku jednu.

Ml. žačky 7. turnaj Humpolec

Vracov – Humpolec  4:10 (2:5)
Branky:
Adélka Chlustinová (1), Adélka Dobešová (1), Dája Králová (1), Anetka Kuchynková (1)

Katka Kulendová (1)

Sestava: Katka Kulendová – Dája Králová, Monča Kočičková, Adéla Škarecká, Sára a Bára Snášelovi, Bára Varmužová, Katka Slavíková – Adélka Chlustinová, Adélka Dobešová, Anetka Kuchynková, Terezka Varmužová

Neděle
Muži
TJ Sokol Podhorní Újezd – TJ Sokol Vracov 23:18 (12:9)
Rozhodčí:
Zimmerman Lukáš (Tymákov)
Sestava: Červenák – Hanák, Raiskup, Tománek P., Šelle – Jandásek (4), Svitálek (7), Fridrich (7), David

Do Podhoráku zajížděli muži ve velmi oslabené sestavě, do útoku i obrany vždy jen jeden hráč na střídání. Samotné utkání s tímto soupeřem mělo obvyklý průběh. Vracovské obrana si nedokázala poradit se střelcem Patrikem Bajerem, který tentokrát vstřelil 13 branek.

Ženy
TJ Sokol Vracov – SK Autonot Jihlava 21:24 (11:11)
Od: 10:30
Rozhodčí: Bulička Libor
Sestava: Čajková S., Polanská A., Pekařová, Flajzarová, Presová – Hurtíková, Svitálková, Kozumplíková

Dnes se nadařilo ani jednomu článku týmu. Obrana zbytečně příliš faulovala, z čeho soupeřky značně těžily, nedařilo se ani brankářce. V útoku vázla především střelba a fakt, že ve vysokých teplotách se jen těžko ve třech útočnicích dá předvést kvalitní výkon.

Naproti tomu Jihlava předvedla velmi dobrý výkon, brankářka hostů byla velkou oporou, obrana hrála velmi čistě a v útoku se prosazovala výborně kapitánka, která vstřelila 13 branek.

Dorostenci
TJ Sokol Vracov – SK Autonot Jihlava
  35:11 (20:8

Dorostenky
TJ Sokol Vracov – SK Autonot Jihlava 22:1 (12:0)

Stejně jako loni, i letos dorostenky v krajské soutěži neprohrály jediné utkání, a tak postupují na Mistrovství ČR, které se uskuteční 20. až 22. června na domácí půdě ve Vracově!

Starší žačky
TJ Sokol Vracov – SK Autonot Jihlava 20:10 (13:5)
Rozhodčí: Loprais Zdeněk
Od: 9:00
Sestava: Jurečková – Repíková, Novotná, Fridrichová, Somrová, Kutarňová, Buličková, Kolibová – Jandásková (6), Polanská N. (7), Niklová (5), Šafářová (2), Čajková K.

Úvod utkání byl ze strany Vracova velmi nervozní. Hned prvním útokem se po necelé půl minutě hry ujaly soupeřky vedení. Vracov z následného útoku srovnal a díky získanému míči v obraně zvýšil na 2:1, soupeřky ihned opět srovnali stav. Následovala pasáž nepřesností obou útoku, které končily ztrátami míčů. Vypadalo to na dramatické utkání. Důsledkem toho stavu byl tim-out domácích, po kterém do utkání nastoupil zcela jiný tým a odskočil soupeři až na stav 7:2. Soupeřkám se postupně podařilo snížit až na 7:5, to však bylo naposledy, kdy se Jihlava téměř dorovnala na domácí. Následovala série rychlých akcí díky perfektnímu sbírání míčů obrany, vracovjanky toho využily a odskočily na poločasových 13:5.

V druhém poločase došlo k výraznému prostřídání obou týmů a utkání se víceméně v poklidu dohrálo. Po roční pauze tak vracovská děvčata opět postoupila na mistrovství ČR, které se bude konat v Chropyni u Přerova 13. až 15. června.