ČlánkyVýsledky

Albrechtičky, Vítkovice – report

Vracov na severu Moravy na body nedosáhl.

O víkendu zajížděli vracovští národní házenkáři na Ostravsko s touhou potvrdit zlepšené výkony a uloupit alespoň dva body. Ale díky žálostné střelecké produktivitě a množství technických chyb by borci ze Slovácka ztěží brali body v krajském přeboru.

 

Tj Sokol Albrechtičky – Tj Sokol Vracov 18:13 (8:7)

Sestava a branky: Hanák, Červenák – Šelle, Bulička, Tománek,Lukeš,Loprais – Sobotka 6, Svitálek 3,Fridrich 3, Jandásek 1
Rozhodčí: Jaroslav Buřval (Lázně Bělohrad)

V sobotním utkání se Vracovjané představili na horké půdě v Albrechtičkách, tedy týmu, který byl rovněž namočen v sestupovém pásmu a potřeboval plný bodový zisk k jistotě záchrany.
Sedmdesátka domácích příznivců sledovala v prvním poločase litý boj, ve kterém kralovaly obrany obou mužstev, o čemž svědčil stav 2:1 ve 14. minutě. Jihomoravanům se podařilo srovnat, ale následující řadou nepřesností se domácí dostali do třibrankového trháku ,který se opět hostům podařilo stáhnout. Poločasové skóre se uzavřelo na 8:7, k nelibosti hostující lavičky, domácí střelec Jakub, který podstřelem z 10 metrů nachytal golmana Hanáka na švestkách.
Do druhého poločasu šli vracovští s jasným cílem zlomit nepříznivý stav i tuhý odpor domácích chacharů a obrat je o drahocené body.

Výhoz do druhé půle využili hostující útočníci, když nekompromisní ranou z křídelního prostoru nedal domácímu brankáři šanci šikovný Svitálek. Zkušení hostitelé, ale neztratili hlavu a opět náskok přetáhli na svou stranu. Po řadě nepřesností na obou stranách se prosadili Vracovjané a srovnali na 10:10 (cca 20. minuta druhého pol.). Poté jakoby se hosté zalekli příležitosti, nakupili množství chyb a domácí se sérií branek dorostence Šajtara dostali na pomysleného koně (14:11). Vracovští borci bojovali až do závěrečných sekund, ale nepříznivý stav se jim už zvrátit, i díky několika rozporuplným výrokům sudího Buřvala, nepodařilo

SSK Vítkovice – Tj Sokol Vracov 22:12 (10:5)

Sestava a branky: Červenák, Hanák – Bulička, Šelle, Lukeš, Tománek, Loprais – Fridrich 5, Sobotka 3, Svitálek 2, Jandásek 2

K nedělnímu utkání nastoupili Vracovjané na hřišti Vítkovic, které byly v tabulce na 4. místě a na domácím kolbišti měly nejlepší bilanci, co se týče obdržených branek.
O tomto faktu se přesvědčovali hostující útočníci od počátku zápasu, kdy za 8 minut vstřelili jediný gól. Domácí útočníci se dostávali nacvičenými kombinacemi přes omlazenou obranu hostů a a jen díky několika výborným zákrokům brankáře Červenáka, který dokonce bravurně zneškodnil pokutový hod domácí ostrostřelce Michaluse, neprohrávali hosté o více jak 4 branky.
Druhý poločas se odvijel ve stejné režii jako první, hosté si sice v útoku vypracovali pěkné šance, ale žalostná koncovka je oddálila od vidiny příznivějšího výsledku.

Přiští zápas sehrají vracovští házenkáři opět na hostujícím hřišti, když zajíždějí k derby utkání do sousedního Veselí nad Moravou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..