ČlánkyVýsledky

Albrechtičky – Vracov, neděle 25. srpna 2013

Muži se po roční přestávce vrací z jihomoravského oblastního přeboru  do II. ligy mužů. V prvním utkání nastupují v Albrechtičkách.

TJ Sokol Albrechtičky – TJ Sokol Vracov 18:17 (10:8)
začátek utkání: 14:00
rozhodčí: Ziegler Miloň z Brna

Sestava a branky: Gasnárek, Lukeš D. – Hanák, Bulička, Lukeš R., Raiskup – Fridrich (10), Jandásek (1), Plášek (1), Pres, Sobotka (5)

Nespravedlivá porážka čekala na jihomoravské házenkáře z Vracova v utkání prvního kola druhé ligy národní házené. V nedělním odpoledni svedli více než vyrovnanou bitvu na hřišti v Albrechtičkách. Tento tým v loňském ročníku skončil na pátém místě.

Do utkání nastupovali svěřenci kouče Milana Zelinky s jasnou touhou na soupeřově kolbišti zvítězit. Podle toho taky vypadal začátek utkání a hned z první akce nedal Ondra Jandásek domácímu gólmanu Šajtrarovi šanci střelou na bližší tyčku. Domácím se podařilo po chvilce srovnat a bohužel také si vzít nejtěsnější vedení na svou stranu. Utkání mělo náboj a bojovalo se o každý míč. Na obou stranách vládly spíše obrany, z čehož vyplýval ve 14. minutě stav pouze 3:2 pro domácí.

Poté bohužel nastala pasáž, kdy se deset minut hostům nedařila vstřelit branka a toho využili zkušení domácí hráči k odskočení ve skóre na 6:3. Následně se útok několikrát prosadil – zejména Fridrich se Sobotkou trápili domácí obránce a brankáře slušnou střelbou a rázem na ukazateli svítilo stav 9:8. Žel  do konce poločasu se stačili trefit do černého pouze domácí forvardi a do kabin se odcházelo za jejich dvoubrankového vedení 10:8.

O pauze nabádal trenér Zelinka své hráče, aby nadále vytrvali ve své hře a zbytečně se nenechali unést prostředím i faktem, že mají dohánět manko. Hráči si toto vzali k srdci a s chutí po vítězství nastoupili do druhé půle zápasu. Výhodu prvního míče domácí útok využil a dostal se do tříbrankového vedení. Vracovjané ale trpělivou hrou neustále dotahovali náskok domácích a okolo dvacáté první minuty se jim poprvé podařilo vyrovnat na 14:14.

Domácím se po několika chybách vracovských podařilo odskočit na 17:15 a možná už si mysleli, že hostující odpor zlomili, ale to se zmýlili. Vracovská obrana, která v dnešním zápase hrála výborně, vynesla pár míčů a útok je přetavil k domácí nelibosti ve vyrovnání na 17:17.

Bohužel se poté domácí prosadili minutu před koncem a Vracovu zbývala minuta na vyrovnání. Hosté začali pomalejší kombinaci, aby ušetřili cenné vteřinky, Fridrich dostal míč do kraje, kde chtěl získat trestný hod, počkal si na faul obránce, vystřelil, ale sudího píšťalka zůstala němá. Domácí tím získali míč, který už si zkušeně podrželi v útočné třetině do posledního hvizdu. Naši kluci v tomto zápase určitě ostudu neudělali a celý tým si zaslouží za bojovný výkon pochvalu.

Ke druhému zápasu zajíždíme na horkou půdu do Veselí, kde by Vracovjané po letech rádi zabodovali.