Výsledky

Čtvrtfinálová skupina „D“ Českého poháru žen, 31. ledna 2015

Poslední lednovou neděli se ve vracovské sportovní hale poprvé uskutečnila čtvrtfinálová skupina Českého poháru žen. Postupujícím do dalšího kola jsou družstva Krčína a Staré Vsi.

Účastníci této skupiny kromě domácího Vracova (2. liga) byli východočeský Krčín (1. liga), jihomoravský Draken Brno (1. liga) a KNH MS Brno (JMOP), severomoravská Stará Ves nad Ondřejnicí (2. liga) a Chropyně (2. liga).

Rozhodčími turnaje byli Jan Musil (Brno) a Michal Kratochvíl (Ostrava). Hrací doba 2 x 15 minut bez přestávky.
Hned v prvním zápase se domácí hráčky střetly s dobře známým soupeřem – Drakenem Brno. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný a o tom svědčí jak poločas 7:8, tak těsná prohra vracovských žen 11:12.
V dalším zápase naše ženy narazily na Chropyni, kterou už dobře znají z II.ligy. Přesto, ale zatím nedokázaly najít recept jak tento tým porazit a nestalo se tak ani na tomto turnaji. Útok vstřelil pouze 5 branek a oslabené obraně se taky nijak výrazně nedařilo. Zápas tedy skončil výsledkem 12:5.
V zápase s Moravskou Slávií si domácí hráčky zpravily chuť výhrou 13:6. Útočnicím se začala opět dařit střelba, nejvíce branek nastřílela M. Hurtíková (7). Je nutno říci, že práci jim trochu usnadnila nezkušenost nové brankářky brněnského týmu. Tuto nevýhodu ale vyvažoval šikovný útok.
Ve čtvrtém zápase se naše ženy setkaly s prvoligovým družstvem žen z Krčína. Nezalekly se ale, a do zápasu vstoupily odhodlaně. Po prvních 15-ti minutách byl stav 4:7 a do druhé poločasu tak domácí hráčky vstupovaly s nadějí na vyrovnání. Opak byl ale pravdou. Útok dokázal za dalších 15 minut vstřelit jen jednu branku a zkušené soupeřky z Krčína dokázaly trestat nepozornost vracovské obrany. Z rychlých brejků pro ně pak už bylo snadné zakončit akci gólem.
V posledním zápase na vracovské ženy čekal známý soupeř z II. ligy, se kterým v podzimní části sehrály velmi vyrovnané zápasy. Stejně tak vypadal i tento zápas. Bohužel domácí hráčky nedokázaly po celý zápas dohnat ztrátu i a tak konečný výsledek, stejně jako o poločase, znamenal prohru pro naše ženy o 2 góly (11:13).
Zhodnocení kapitánky:
Do turnaje jsme bohužel vstupovaly s oslabenou obranou, což znamenalo posun brankářky L.Jurečkové na pozici halva a také bekyně měly možnost si to vyzkoušet. Nezkušenost se samozřejmě projevila  a tak výsledkem byl pouze jeden vyhraný zápas. Rozhodně bych ale nehodnotila turnaj jako „propadák“ , některé zápasy byly velmi vyrovnané. Musíme zapracovat na lepší předávce ve středním pásmu a taky na lepší koncovce. Dále jsme si uvědomily, že nebude na škodu, pokud všechny hráčky budou více univerzální, aby v případě velké absence nenastal problém.