Nedělní výsledky z Morendy … zatím nekompletní, aktualizace v průběhu odpoledne …

Muži
MS Brno – Vracov xx:xx (xx:xx) !!! ODLOŽENO !!!
Sestava:

Po dohodě obou soupeřů bylo utání odloženo pro zcela nezpůsobilý terén způsobené silným deštěm!

Ženy
MS Brno – Vracov 18:14 (8:6)
Sestava: Rausová L. – Polanská A., Netopilová P., Čajková S. – Presová J. (2), Svitálková R. (5), Zavrtálková A. (3), Raiskubová A. (4)

V nedělním dopoledni na vracovské ženy čekalo družstvo Moravské Slavie, které se zatím usadilo
na 1. místě v tabulce. Hrací podmínky dnes nebyly moc příznivé, kdy se zásluhou deště na hřišti tvořily kaluže a povrch byl bahnitý a kluzský, což se postupně začalo negativně projevovat na hře obou družstev.

Vracovský tým musel do dnešního zápasu kvůli nemoci některých hráček a také pracovních povinností nastoupit v oslabené sestavě. Úvod zápasu se ženám Vracova vydařil a ujal se jednobrankového vedení 3:2. Avšak od té doby se začalo projevovat deštivé počasí, kdy hráčkám oběma družstev začaly padat mokré míče a bylo čím dál těžší si přesně nahrát. S tímto problémem se lépe vyrovnal domácí tým a odskočil na tříbrankový rozdíl 6:3. Ženám Vracova se ještě podařil výsledek zkorigovat a do druhého poločasu si nesl jen dvoubrankovou ztrátu, když 1. poločas skončil za stavu 8:6 pro domácí.

Do druhé půle nastoupil náš tým s velkým odhodláním a vybojovanými míči v obraně
a rychlými brejky, kdy se vracovským ženám podařilo vstřelit pět gólů v řadě, dokázal výsledek zápasu otočit na 11:9. Bohužel dvoubrankový rozdíl se nepodařilo dlouho udržet. Velkými chybami v rozehrávce a spoustou ztracených míčů zejména v útoku se domácímu týmu podařilo srovnat
na 11:11. Od té chvíle měl útok Vracova patnáctiminutovou prodlevu a nedokázal vstřelit branku.  Toho Moravská Slavie Brno využila a otočila výsledek ve svůj prospěch na 14:11. Ženám Vracova se
ve 25. minutě ještě podařilo snížit na rozdíl jedné branky na 13:14, tento stav ale bohužel nedokázal využít a několika ztracenými míči daroval šance hostujícímu týmu, který rychle vstřelenými brankami odskočil na 18:13. Vracov posledním útokem ještě upravil na konečných 18:14 pro domácí tým.

Z hracího víkendu se vracovským ženám bohužel nepodařilo získat ani bod.

St. žáci
MS Brno – Vracov 5:6 (1:3)
Sestava:  Dominik Lukeš – Honza Vítek, David Pres, Martin Fridrich – Tomáš Mrvka (2), Petr Bačík (3), Tomáš Kulenda (1)

Začátek utkání byl nepříjemný pro oba celky. Hřiště bylo doslova zaplaveno vodou, a tak zpracování jakékoliv přihrávky, či běh po hřišti byl obtížný úkol. Jako první se prosadil hostující útok, kdy Bačík nekompromisně proměnil trestný hod. K závěru poločasu využil nepozornosti domácího brankáře Mrkva, kdy takřka ze střední třetiny střelil branku.

Do druhé třetiny vstoupil lépe opět tým Vracova, a svůj náskok navýšil o dvě branky. Poté se začalo prosazovat i Moravská Slávie a díky nepozornosti a nedůraznosti obránců snížila na rozdíl dvou gólů.

O tom, že hřiště bylo v hrozném stavu svědčí i to, že takřka každý z hráčů na hřišti měl nepříjemný pád. To ale neměnilo nic na konečném stavu 5:6, a tak se vracovští házenkáři vraceli domů s dvěma body.