ČlánkyVýsledky

Náchod, Opatovice – Vracov, 11.-12. června

O víkendu odehrály ženy 2 utkání na východě Čech proti nejvýše postaveným týmům tabulky.

Ženy
Sport klub Náchod : TJ Sokol Vracov 25:10 (13:6)
Rozhodčí: Václavík Aleš
Začátek: 17:00

TJ Sokol Opatovice nad Labem : TJ Sokol Vracov 21:15 (7:8)
Rozhodčí: Kotlář P.
Začátek: 9:00

Sestava: Lucie Jurečková – Andrea Polanská, Pavlína Netopilová, Monika Pekařová, Veronika Somrová – Renata Gazdová (1+2), Kateřina Šafářová (2+0), Natálie Polanská (3+8), Dora Kozumplíková (4+5)

Komentář: V Náchodě na naše ženy čekaly hned dvě výzvy – nejen vedoucí tým 2. ligy B, ale také díky nepříznivému počasí místy bahnité hřiště. Vracovské hráčky si jen pomalu zvykaly na neobvyklý terén, zatímco domácí družstvo využívalo tuto skutečnost ve svůj prospěch. Začátek utkání nepřinesl mnoho gólových akcí. Ve druhé polovině prvního poločasu si však domácí hráčky postupně získávaly bezpečný náskok, a to za častého využití rychlých přechodů do útočné třetiny, mnohdy v přečíslení. Druhý poločas se hostující tým nadále trápil. V posledních minutách se vracovjankám podařilo již jen mírně snížit náskok soupeřek.

Skóre nedělního utkání v Opatovicích otevřela gólem hned v první minutě Dorka Kozumplíková. Díky rychlé odpovědi na každý obdržený gól si hostující tým až do začátku druhého poločasu udržoval jednobrankový náskok. Družstvu domácích se však podařilo srovnat, a po několika úspěšných rychlých akcích držely náskok dvou branek. Opatovické hráčky byly tímto obratem povzbuzené, zatímco na vracovjanky se začala lepit smůla a spousta střel končila pouze na brankové konstrukci. I přesto byly body stále „na dostřel“. Vracovská děvčata nepřijela v příliš početné sestavě, a tak se ke konci utkání začalo projevovat i vysílení hráček, kterého domácí tým využil a pojistil si tak zisk 2 bodů.