ČlánkyVýsledky

Jihlava, Dobruška – Vracov, ne 13. října 2013

Plný bodový zisk z hřišť soupeřů s i přivezli vracovští házenkáři. Muži z  Dobrušky a starší žákyně, dorostenky a ženy z Jihlavy .

Muži
Sokol Dobruška – TJ Sokol Vracov 14:23 (6:12)
rozhodčí: Zimmerman (Tymákov)
sestava: Červenák, Gasnárek – Tománek P., Lukeš R., Raiskup, Bábíček – Jandásek (2), Tománek J. (7), Sobotka (4), Plášek (5), Fridrich (5)

Samotný úvod utkání vyšel lépe domácím, kdy se dostali do vedení 1:0 a 2:1, poté ale začala úřadovat v tomto utkání výborně hrající obrana Vracova, která v rozmezí mezi 6. A 30. minutou utkání dostala pouhé tři branky. Útok také nezahálel a všichni naši forvardi trápili dobrými rychlými kombinacemi dobrušskou obranu i s gólmanem, kterého po dvaceti minutách doslova vyhnali z branky. Ani střídání brankářů domácím příliš nepomohlo a hosté dál plnili střeleckou normu. Pod tíhou zodpovědnosti se východočeši nemohli vepředu vůbec prosadit proti pohyblivé vracovské obraně, která svým výkonem doslova deptala domácí útočníky. I proto první poločas skončil slibným náskokem hostů 6:12. O poločasové pauze nabádal trenér Zelinka, aby jeho svěřenci dále pokračovali v nastavené hře a nepolevovali v tempu. Druhá půle začala pro hosty výborně, kdy domácím nevyšla útočná akce a z následující kombinace resultovala další branka do domácí sítě z ruky výborně hrajícího Petra Fridricha. Domácí vyzkoušeli změnu v obranné řadě, když přehodili obránce na kraj, ale ani tento fakt nerozhodil naše útočníky a dobrým pohybem se dostávali do střeleckých pozic, které vcelku jasně proměňovali. Kaňkou na utkání byly neproměněné oba pokutové hody z rukou Jirky Tománka a P. Fridricha. Konec utkání už Vracovjané takticky dohráli, když vepředu hráli tzv. „na fauly“ a po několika rozehráních těchto situací vstřelili další branky. Velkou pochvalu zaslouží také oba brankáři, kdy zejména z dovolené navrátivší se Víťa Červenák doslova deptal výbornými zákroky dobrušské útočníky. Děkujeme našemu družstvu za velmi pěkný kolektivní výkon, který doufáme, že zopakuje v příštím kole na horké půdě v Oseku nad Bečvou.

Ženy
SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 20:21 (14:10)
rozhodčí: Váca (Jihlava)
sestava: Čajková S. – Polanská A., Pekařová, Flajzarová, Netopilová – Gazdová (1), Hurtíková (6), Kozumplíková (2), Svitálková (7), Raiskubová (5)

Začátek utkání byl pro naše hráčky noční můrou, obrana si nedokázala poradit s domácím útokem a vracovské útočnice trefovaly jedna za druhou brankářčiny kotníky. Zlepšenou střelbou a provedenými změnami v obraně se Vracov dokázal vrátit do utkání a v druhém poločase dokonal obrat do nejtěsnějšího možného výsledku. Jihlavanky působily celé utkání velmi sympatickým dojmem, soupeřky od minulého ročníku udělaly velký pokrok k lepším výsledkům.

Dorostenky
SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 0:17 (0:6)
sestava: Jurečková – Repíková, Pekařová, Buličková, Somrová, Novotná, Netopilová – Jandásková (2), Fridrichová (5), Niklová (3), Polanská N. (2), Šafářová (1), Hurtíková (4)

Hrálo se na velmi podmáčené umnělé trávě s nasáklým míčem. Tento fakt značně ulehčoval práci obou obranných řad. Útočnicím míč padal z rukou a při střelbě často končil všude jinde, než v prostoru branky. Na první branku utkání se čekalo až do sedmé minuty. Druhý poločas byl střelecky lepší, ale i tak byla potřeba pěti střeleckých pokusů na jednu branku.

St. žačky
SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov 10:13 (4:4)
rozhodčí: domácí
sestava: Jurečková – Repíková, Buličková, Novotná, Somrová, Kolibová, Kutarňová – Polanská N. (6), Niklová (3), Fridrichová (2), Jandásková (2), Čajková K.

Střelecká bída provázela i toto utkání, bohužel se v prvním zápase zranily obě klíčové útočnice Jandásková a Polanská. Vracov z kraje utkání prohrával a až v polovině první půle dokázal srovnat. Druhý poločas se hostující tým dostával do vedení, ale soupeřky jej vždy dotahly. Klíčový tříbrankový náskok se podařil vybudovat až 5 minut před koncem utkání. Tento náskok již vracovské děvčata nepustily a připsaly si další výhru. Tentokrát se však na dva body velice nadřely. Ačkoliv tomu výsledek neodpovídá, setkaly se dva nejlepší útoky soutěže. Vracov si tak po tomto zápase zajistil s předstihem přezimování na první příčce.