Program první říjnové neděle

Muži vyhověli žádosti Podhorního Újezdu, kde se staví nové umělé hřiště a odehrají tak svůj další zápas domá místo u soupeře. S Podhorákem doma muži hrát umí, především pokud uhlídají nebezpečného střelce Bajera, mohou pomýšlet na další dva body.

Muži
TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Podhorní Újezd 18:16 (7:6)
rozhodčí: Šotner Josef (Vémyslice)

Sestava: Gasnárek, Lukeš D. – Hanák, Tománek P., Lukeš R., Raiskup – Fridrich (9), Sobotka (3), Jandásek (3), Plášek (3)

V chladném nedělním dopoledni měli výhodu výhozu hosté z Čech, ale dnes výborně hrající vracovská obrana v čelem s bravurně chytajícím Gasnárkem, tento míč vynesla a z protiútoku skóroval nekompromisní ranou mezi obránci Sobotka. První desetiminutovka se nesla ve vyrovnaném duchu, kdy domácí vždy vedli o jeden gól a hosté vždy dokázali srovnat krok. Z pohledu domácích byla velmi vydařená pasáž mezi 11. a 20. Minutou, kdy si dokázali vytvořit čtyřbrankový náskok. Bohužel poslední dějství prvního poločasu domácím útočníkům nevyšel a proto se odcházelo po hostující korekci do kabin za stavu 7:6. Ve druhé půli už dominovali domácí vyjma prvních minut, kdy se hostům podařilo srovnat. Vracovský útok dobře proměňoval šance a na dvěstě procent šlapající obrana, někdy až s rizikem vzniku svalového zranění likvidovala hostující akcie. Tento fakt, někteří hráči Podhoráku neunesli a za nevhodnou komunikaci a hrubé fauly zezadu dostávali od dobře pískajícího rozhodčího Šotnera karetní ohodnocení. Naši kluci se tímto faktem nenechali rozhodit z koncentrace a taktickou hrou, kdy drželi míč v útočné třetině a chodili si pro fauly, dovedli toto veledůležité utkání do vítězného konce.

O zápase si můžete přečíst i pohledem soupeře – ZDE.

Starší žačky mají v krajské soutěži měsíční přestávku, příští týden zajedou hájit současné první místo v tabulce na půdu prozatím druhé Jihlavy. Krajské pauzy využijí přípravným utkáním se severomoravskou Chropyní, jenž byla v červnovém mistrovství republiky jen o skoré třetí za druhým Tymákovem, tým vede zkušená trenérka a šéfka mládeže Pavla Jurtíková.

St. žačky
TJ Chropyně – TJ Sokol Vracov 17:15 (7:7)
rozhodčí: Bulička Libor a Jurtíková Hana
Sestava: 
Jurečková, Repíková, Buličková, Kolibová, Novotná, Somrová – Polanská N. (8), Niklová (4), Fridrichová (3), Čajková K., Šafářová

Utkání bylo od začátku velmi vyrovnané, hned v úvodu padlo několik branek. Následovala část zápasu, kde dominovaly obrany, kterým velkou mírou pomáhaly technické ztráty na obou stranách. Sedm obdržených branek za poločas nebyl vůbec špatný výkon obrany a dával dobré naděje do druhého poločasu, bohužel i obrana soupeře značně zlepšila svou hru a ke střelbě se naše útočnice dostávaly velmi složitě. Napříč tomu jsme si dokázali vytvořit dvoubrankový náskok, který jsme drželi téměř dvacet minut. Soupeř ale ukázal své kvality a lépe zvládlo koncovku zápasu. Utkání by spíše více slušela remíza, nicméně výsledek není podstatný, naopak tento zápas byl výborným tréninkem před následujícím víkendem.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..