Výsledka Vracova ve 2. krajském kole.

Muži:
Jihlava B – Vracov 17:24 (6:10)
Sestava: Červenák – Hanák, Loprais, Lukeš, Bulička, Raiskup – Svitálek, Jandásek, David, Plášek, Fridrich, Sobotka

V nedělním poledni se Vracovjané utkali ve druhém kole JMOP s rezervou jihlavského Autonotu. Úvod utkání jasně patřil hostujícímu celku, který v 9 .min. vedl 4:1. Hostujícím útočnkům se dařilo přehrávat  domácí obranu, kterážto nechávala dostatek prostoru a času na klidné zakončení.

V dobrém světle se ukazovala i obraná lajna vracovských v čele s golmanem Červenákem, který za svá záda pustil jen několik velmi těžkých střel. Ve dvacáté minutě první půle si hosté v útoku vybrali slabší chvilku a domácí hráči tak snížili stávající náskok až na rozdíl dvou branek. Nicméně vracovským házenkářům  se podařilo náskok opět navýšit na čtyři góly. V polovině utkání byl tedy stav  6:10 ve prospěch hostujícího týmu.

Do druhé půle nastoupili hosté zcela nekoncentrovaní. Obrana  dostávala jeden gól za za druhým a  útočníci se dopouštěli mnoha technických  chyb. Výsledkem těchto skutečností bylo stažení  náskoku vracovského družstva na pouhou jednu branku 15:16 (19.minuta).

V momentech, kdy se takzvaně lámal chleba poslal trenér Zelinka na  hřiště druhou útočnou trojici, která  a několika pohlednými brankami vrátila na hostující stranu bezpečný náskok a nedopustila tak rodící se zvrat v utkání. Ten už tým  hostí  udržel až do závěrečného hvizdu. Pochvalu zaslouží zejména brankář Červenák, který v rozhodující osmiminutovce dovolil domácím vstřelit pouhé dvě branky a velkou měrou přispěl k vítězství. Dobrý výkon podal Plášek s Fridrichem a Jandáskem, který pěknými průniky trápil domácí obranu.

Zleva: Červenák, Svitálek, Sobotka, Hanák, Lukeš, Bulička, Loprais, Raiskup, Fridrich, Plášek

Ženy:
Jihlava – Vracov 13:14 (5:3)
Sestava: Rausová, Čajková – Polanská Andrea, Flajzarová, Netopilová, Pekařová – Hurtíková (5), Zavrtálková Adéla, Raiskubová, Gazdová Romana (5), Gazdová Renata (4)

První letošní zápas čekal i ženy. V loňském ročníku skončila Jihlava na posledním místě se ziskem jediného bodu. V podzimním venkovním utkání porazily naše ženy Jihlavu vysoko 3:17 po poločase (0:8), i druhé loňské utkání mělo jednoznačný výsledek, 24:12 pro Vracov. Papírové předpoklady byly jasné, Vracovjanky si měly hladce poradit se svými soupeřkami.

Začátek utkání byl ve znamení zmaru obou útoků, obrany na obou stranách vynášely jeden míč za druhým. Po pěti minutách byl stav stále nerozhodný 0:0, první branku vstřelily naše hráčky a ujaly se vedení. Jihlavanky dokázaly s trochou dávky štěstí srovnat, když na padáček nedoskočila Lucka Rausová. Vracovskému útoku se stále nedařilo překonat domácí brankářku, většina střel končila mimo její svatyni. V hostující obraně kralovala obránkyně Silva Flajzarová, která byla postrachem domácího útoku a soustavně kazila jejich útoky. Neschopnost proměnit šance v branku vyústila v nečekaný poločasový stav 5:3 pro domácí Jihlavu.

Do druhého poločasu nastoupila do naší branky po dlouholeté pauze Silva Čajková a od začátku předváděla jisté zákroky. Špatná střelba vracovského útoku pokračovala, na každou branku jsme se velmi nadřely, nicméně jsme dokázaly držet krok se svými soupeřkami. Stav se táhal ze strany na stranu, střídavě vedla jedna nebo druhá strana. Dvě minuty před koncem utkání vedly Jihlavanky o dvě branky a velké překvapení bylo málem na světě. Nicméně domácí hráčky nezvládly závěr utkání a obdržely dvě rychlé branky. Rozhodčí ukončil utkání za stavu 13:13, na vracovské střídačce panovala ponurá atmosféra. Po sečtení branek rozhodčím Buřvalem nastalo překvapení, Vracov vyhrál 14:13, naši zapisovači udělali během zápasu chybu a zbytečně tak znervóznili naše holky. I přes nejtěsnější výhru nemohou být ženy se svým výkonem spokojeny. V dalším kole je čeká dvojzápas v Olbramovicích.

Zleva: Flajzarová, Gazdová Romana, Gazdová Renata, Polanská Andrea, Netopilová, Rausová, Hurtíková, Raiskubová, Pekařová, Čajková, Zavrtálková

Dorostenky:
Jihlava – Vracov 8:17 (6:8)
Sestava: Jurečková – Repíková, Schneiderová, Netopilová, Somrová, Fridrichová, Vrablicová Nikola – Hurtíková (5), Pekařová (3), Niklová (5), Šafářová (2), Polanská Natálie, Jandásková Klára (2), Novotná

Jihlavský házenkářský den zakončil zápas dorostenek, které se opět po týdnu střetly, minulý týden vyhrály naše hráčky 13:8 po poločase 7:4.

Skóre otevřela nečekanou střelou z dálky Eliška Niklová, avšak soupeřky dokázaly vzápětí odpovědět. Jihlavanky se snažily dostat do vedení, ale nedokázaly dopravit míč za záda vracovské brankářky Lucky Jurečkové.  Naneštěstí se v úvodu utkání nedařilo ani našemu útoku, holky ztrácely míče a nedokázaly se dostat ke střelbě. Stav se přelíval ze strany na stranu, vždy rozdílem jedné branky, až v závěru poločasu dokázaly vracovjanky odskočit na rozdíl dvou branek. Rozhodčí Sobotka ukončil poločas za stavu 6:8 pro hostující hráčky.

Do druhého poločasu nastoupily holky ve stejné sestavě jako v úvodu utkání. Útoku se začalo více dařit, dařily se i rychlé nahrávky do běhu, hráčky se více dostávaly do gólových situací. Domácí obrana zvládala hrát zcela čistě, svědčí o tom fakt pouze tří nařízených trestných hodů v celém zápase. Hra se více uklidnila s příchodem jasného vedení, prostor dostaly od poloviny druhého poločasy i hráčky ze střídačky a to dokonce na svých ne tradičních postech. Po šedesáti minutách holky opět porazily Jihlavu, tentokrát ještě značnějším rozdílem a to 17:8, poslední letošní zápas je čeká 6. října na domácí půdě s brněnským Drakenem, a pokud se nestane nic neočekávaného, vracovské dorostenky přezimují na první příčce jihomoravského přeboru.

Vrchní řada zleva: Nikola Vrablicová, Libor Bulička, Veronika Somrová, Marcela Hurtíková, Michaela Schneiderová, Monika Pekařová
Spodní řada zleva: Vanesa Novotná, Natálie Polanská, Kateřina Šafářová, Alžběta Fridrichová, Eliška Niklová a ležící Lucie Jurečková

Starší žačky:
Jihlava A – Vracov 19:13 (10:6)
Sestava: Jurečková – Repíková, Somrová, Vrablicová Nikola, Fridrichová – Niklová (3) , Novotná, Polanská Natálie (1), Jandásková Klára (8), Šafářová (1)

Měření sil domácí Jihlavy s hostujícím Vracovem okusily jako první starší žačky brzy ráno. Povrch hřiště nebyl příliš regulérní, umělá tráva byla mokrá a klouzala, naneštěstí většina našich hráček neměla správnou obuv.

V uplynulé sezóně dokázaly naše holky ze čtyř případů 3x Jihlavanky porazit, vždy však těsným rozdílem. Role favorita nebyla před zápasem vůbec jasná.

Do utkání vstoupily holky dobře, z prvního útoku se dokázaly prosadit a vstřelily úvodní branku. Nicméně Jihlava ze svého prvního útoku rovněž proměnila. Začátek utkání byl poměrně dramatické a naše holky vedly 2:1, 3:2, jenže po vyrovnávací brance na 3:3 začala na hřišti dominovat domácí Jihlava a odskočila na 5:3 především díky neschopnosti proměnit střelu v gól vracovského útoku. Špatná střelba Vracovjanek se ukázala jako rozhodující faktor celého zápasu. Hostující obrana dostávala nejvíce branek po faulech na brankovišti, domácí hráčky trestné hody nekompromisně proměňovaly. V poločase Jihlavanky vedly 10:6.

Kýžený tlak hostujících hráček nepřišel a Jihlava odskočila na rozdíl 6 branek (7:13). V tuto chvíli již bylo prakticky po zápase, Jihlava si náskok dokázala spolehlivě pohlídat. Vracovské žačky utrpěly nečekaně velkou první letošní porážku, na vině byla již zmiňované mizerná střelba.

Jihlava B – Vracov 5:18 (2:10)
Sestava: Jurečková – Repíková, Somrová, Vrablicová Nikola, Fridrichová (2) – Niklová (3), Novotná (3), Polanská Natálie (3), Jandásková Klára (6), Šafářová (1)

Po zaváhání s „áčkem“ nepřipadala další ztráta bodů v úvahu. Oproti rannímu zápasu nenastoupila do hry žádná hráčka „A“ družstva, holky tak měly více šancí.

Od začátku utkání vzaly holky věci do svých rukou a rychle si vytvořily náskok tři branek. Bohužel se hostující obraně podařilo inkasovat velmi nešťastnou branku „padáčkem“ na kterou nedokázala Lucka Jurečková zareagovat. Nicméně obrana podávala standardně velmi dobrý výkon a vracela útoku jeden míč za druhým. Do konce prvního poločasu dokázaly naše holky odskočit domácím o osm branek.

Do druhého poločasu tak mohl kouč šetřit důležité opory týmu dorostenek, které měly svůj zápas ještě před sebou, především skvěle hrající bekyni Míšu Repíkovou. S narůstajícím náskokem povolilo vracovské tempo a nasazení hry. Zavládla opět velmi nepřesná střelba, holky nedokázaly ze 100% gólových situacích trefit prostor domácí branky, v závěru utkání Vanesa Novotná proměnila dva šestimetrové pokutové hody, alespoň v této statistice byly střelkyně úspěšné. Po klidném průběhu druhého poločasu vyhrály hostující hráčky nad domácí rezervou 18:5, v příštím kole je čeká opět velmi těžké utkání a to na půdě Olbramovic, jenž dokázaly s Jihlavou A uhrát remízu.