ČlánkyVýsledky

TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Vracov, ne 21. dubna

Program na nadcházející víkendové kolo, tentokrát vracovská výprava miří na Vysočinu.

Muži:
TJ Jiskra Humpolec B – TJ Sokol Vracov 36:12 (20:7)
Sestava: Červenák, Gasnárek – Hanák, Bulička, Lukeš, Šelle – Fridrich (14), Plášek (12), Sobotka (7), Jandásek 3
Rozhodčí: Šotner Josef

Před pravým polednem za krásného slunečného počasí zahájil rozhodčí Šotner utkání, které mělo ukázat, jak na tom vracovský tým po zimní pauze je. Trenér Zelinka nabádal své svěřence, aby přistoupili k utkání s papírově slabším soupeřem svědomitě, což také od prvních minut plnil. Obrana inkasovala první branku v osmé minutě, kdy byl stav 0:4. Útočníci nechtěli připustit žádnou tahanici s domácími a proto sypali do svatyně humpoleckého brankáře jeden gól za druhým. Obrana prezentovala dobrou agresivní hrou, tím nutila domácí forvardy k laciným chybám a neustále zásobila množstvím vynesených balónů. Útok pokračoval v efektivní střelbě a domácím nepomáhala ani vysunutá obrana, za kterou si zabíhali hostující útočníci a bez problémů proměňovali shozy od venkovních útočníků. Proto poločas skončil vysokým rozdílem 7:20.

Druhá půle se nesla ve stejném duchu jen s tím rozdílem, že si Vracovjané vybrali pětiminutovou slabší chvilku v útoku, kdy nedali ani branku, i proto borci ze Slovácka nedocílili na metu čtyřiceti nastřílených branek. Za druhou půli zaslouží pochvalu i obrana, kdy inkasovala jen pětkrát a golman lapil i jeden pokutový hod.

V příštím kole přivítá slovácký celek další tým z Vysočiny a to SK Autonot Jihlava.