Články

O pohár starostky města Chropyně 2012

V sobotu 18.8.2012 se uskutečnil „Turnaj o pohár starostky města Chropyně“, který toto pětitisícové město nedaleko Kroměříže pořádalo již po třetí, a každým rokem se účastní také naše ženské házenkářské družstvo. Turnaj bývá většinou rozehráním po prázdninách před začátkem sezóny a také je to příležitost zahrát si proti jiným družstvům, než na jaké jsou naše hráčky zvyklé z oblastní soutěže. Turnaje se účastnilo sedm týmů, takže oproti loňsku se hrálo na dvě skupiny.

Jelikož hřiště stojí v areálu místního koupaliště, bylo umožněno hráčkám se mezi zápasy ovlažit ve vodě. Podmínky ke sportování nebyly totiž zrovna ideální, pařilo sluníčko a rtuť na teploměru se pohybovala kolem 30°C. Dalo se to ale zvládnout, hrací doba v základních skupinách 1×20 minut.

Hned v prvním zápase základní skupiny jsme se střetly s neznámými hráčkami z Plzně Újezdu a utrpěli jsme poměrně vysokou porážku 8:3. V druhém zápase se vracovským holkám hrálo mnohem lépe, zápas byl vyrovnaný přesto se nepodařilo domácí hráčky z Chropyně přehrát a zápas jsme opět prohrály, ale pouze o jeden gól v poměru 8:7. Většině hráčkám se ale zdálo, že poslední minuty utkání nebyly odpískány objektivně, s tím se ale nedá nic dělat.

Ve skupině B skončily naše hráčky na 3. příčce, a tak je čekaly další dva zápasy o 5. – 7. místo proti posledním dvoum družstvům ze skupiny A. Tentokrát se hrálo 2×12,5 minuty.

Oba tyto zápasy byly opět poměrně vyrovnané, čemuž odpovídalo i skóre. Nejdříve naše holky změřily síly s hráčkami z Vítkovic a remizovaly 7:7 a ani proti svinovskému družstvu se nám nepodařilo obrátit výsledek ve výhru. Konečný stav 5:5.

Házenkářky TJ Sokola Vracov se umístily na konečném 6. místě, putovní pohár opět získalo družstvo Sokol Rokytnice.

 

Sestava:

Brankářka – Lucie Rausová

Obrana – Andrea Polanská, Jana Presová, Silvie Flajzarová, Monika Pekařová

Útok – Andrea Raiskubová, Renata Gazdová, Marcela Hurtíková, Adéla Zavrtálková

Trenér – Zdeněk Loprais

Výsledky:

Plzeň Újezd          –      Vracov              8:3

Vracov                   –     Chropyně         7:8

Vítkovice              –      Vracov               7:7

Vracov                   –      Svinov               5:5

Turnaj o pohár starostky města Chropyně:

1. místo – Sokol Rokytnice
2. místo – Plzeň-Újezd
3. místo – SK Studénka
4. místo – TJ Chropyně
5. místo – SSK Vítkovice
6. místo – TJ Sokol Vracov
7. místo – TJ Sokol Svinov

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..