ČlánkyVýsledky

Veselí nad Moravou – report

V derby Vracov na body nedosáhl

V nedělním slunném dopoledni sehráli vracovští národní házenkáři další kolo druholigové soutěže. A byl to zápas prestižní, neboť soupeřem jim nebyl nikdo jiný než velmi známý celek Veselí nad Moravou. Soupeř v letošním ročníku střídá dobré a rozpačité výkony, takže se dal čekat vyrovnaný průběh utkání. A přesně takový vývoj diváci ve městě na řece Moravě sledovali. Šťastnějším byl nakonec domácí, favorizovanější celek.

SK NH Veselí nad Moravou – Tj Sokol Vracov 17:14 (9:6)

Sestava a branky: Červenák, Hanák – Bulička, Šelle, Tománek, Loprais, Lukeš – Fridrich 6, Sobotka 5, Svitálek 3, Jandásek

Hosté přicestovali bez absentujícího útočníka Pláška, jinak mohl vracovský trenér Zelinka poslat do utkání nejsilnější sestavu a ta k nelibosti domácích fanoušků, kteří se sešli v hojném počtu, začala od první minuty úřadovat na hřišti. Výhoz do utkání měli domácí, ale vynikající  obrana hostů míč vybojovala a vracovští útočníci po pěkné kombinaci otevřeli skore utkání, jmenovitě Sobotka. Další útok domácí opět neproměnili a bylo to 0:2, když po shozu Sobotky skoroval ze středu brankoviště nikým nebráněn Svitálek. Veselští borci dokázali na tuto branku odpovědět, kdy se jim po pohledné akci podařilo překonat výborného Hanáka. Ale hosté se nenechali vyvést z míry a po laxním přístupu veselských obránců skoroval ranou ze sedmi metrů opět Sobotka. Domácí lodivod Nejezchleba reagoval na vzniklou situaci změnou obranné taktiky, když zónový styl změnil na hru s jedním vysunutým obráncem. Tato taktika slavila úspěch, hosté se  přestali prosazovat, Veselané srovnali hru i skóre a ve dvacáté minutě se dostali do vedení, které navýšili až na poločasovýtříbrankový rozdíl.
Do druhého poločasu nastoupili Vracovjané s odhodláním otočit výsledek a dlouholetého rivala konečně porazit. Veselští obránci pokračovali s vysunutou hrou, ale ta už nebyla tak úspěšná jako v prvním poločase. Ve vracovském dresu se začal prosazovat zejména šikovný Fridrich, ten  krásnými akcemi přiváděl krajní obránce i golmana Pejšu k šílenství, zejména, když si doslova položil domácího beka Václavíka a poté i Pejšu a skoroval do prázdné branky. Ale domácím útočníkům také nezvlhl střelný prach a na každý hostující zásah do černého dokázali najít odpověď. Bohužel pro vracovské někdy i hodně šťastně, obzvlášť tři střely útočníka Malovaného, které po zblokování skončily za zády Hanáka, hostující celek velmi mrzely. Kaňkou na klidném průběhu utkání byl výkon veselského obránce Daněčka, který pravděpodobně nastoupil s cílem zranit některého z hostujících útočníků. A zejména tři zákroky, při kterých udeřil hostujícího Sobotku do obličeje si přímo žádaly karetní ocenění od rozhodčího Šotnera. Ten však zůstával chladný. Konečná fáze utkání se dohrála už v klidu. Hostující trenér tak mohl poslal na poslední minuty náhradního brankáře Červenáka, který podal velmi dobrý výkon a byl to právě on, který bravurně zneškodnil několik střel veselských útočníků. I  tak si za podpory svých fanoušků domácí dokráčeli pro zasloužené vítězství. Veselané předvedli větší herní vyspělost.

Hostující celek rozhodně v tomto utkání ostudu neudělal a zejména obrana podala výborný výkon.

Poslední dvě utkání sehraje Vracov na domácí půdě, když hostí celky Studénky a Rokytnice.