ČlánkyVýsledky

Vracov – Humpolec, muži

V nedělním utkání pravdy nastoupil Vracov proti Humpolci, který by při vítězství šel v tabulce před domácí tým. Vracovjané tento fakt nechtěli připustit a dobrým výkonem přejeli hosty a uhasili jejich j(J)iskru naděje a ukovali je k poslední příčce.

TJ Sokol Vracov – TJ Jiskra Humpolec 24:21 (12:10

• Sestava a branky: Červenák, Hanák – Bulička, Raiskup, Lukeš, Loprais – Plášek 10, Fridrich 8, Sobotka 6, Jandásek

Úvod utkání měl ostré tempo, hosté využili výhozu do utkání. Domácí útočníci věděli, že musí zlomit počáteční nápor hostů a najít receprt na brankáře Bartáka, který je pilířem humpoleckého týmu. Tento úkol se jim podařil a také první útok znamenal první branku do sítě jeho sítě. Hosté v útoku nepředváděli nic světaborného a byla jen otázka času, kdy domácí náskok naroste. Vracovský útok se trpělivější hrou dostal do herní pohody a zejména Radku Pláškovi se dařilo překonávat Bartáka. Ve 25. minutě vedl domácí tým rozdílem čtyř branek, ale hloupými chybami pomohl zkorigovat poločasové skóre na 12:10.

Kouč Zelinka burcoval své hráče, aby přidali na bojovnosti, a aby nechtěli zápas rozhodnout v prvních deseti minutách.

Začátek druhé půle byl z domácí strany nemastný neslaný, útočníkům vázla střelba, a jen díky obětavému výkonu obrany, kde zahrál velmi dobře až profesorsky Libor Bulička, byl stav 15:15. Zlomový okamžik nastal ve 21. minutě, kdy Mariána Hanáka vystřidal v bráně Víťa Červenák a třemi perfektními zákroky zastavil tlak hostů, vracovští útočníci se probrali z letargie a třemi slepenými brankami šli do trháku. Humpolečtí v těchto momentech nevěděli co mají hrát na rozjetou domácí obranu, což vyvrcholilo ve dvě technické chyby, které zkušenější domácí útok dokázal potrestat, jmenovitě Sobotka pěknou ranou z výskoku a Fridrich nekompromisní střelou do šibenice. Hosté se zmohli pouze na kosmetickou úpravu výsledku, ale ta už nemohla pokazit velkou radost domácího celku.

Rozhodčím utkání byl pan Josef Váca z Jihlavy, který podal výborný a nestranný výkon.

Za obě utkání si velkou pochvalu zaslouží obrana, která hrála na velmi dobré úrovni a zejména v sobotu zcela vymazala nejlepšího střelce druhé ligy Bajera (tři branky).