TJ Sokol Vracov – TJ Osek nad Bečvou 21:18 (14:12), muži II. liga

• Plášek 8, Sobotka 6, Fridrich 5, Svitálek 2

Sestava:

• Hanák, Červenák – Bulička, Loprais, Lukeš, Raiskup – Fridrich, Jandásek, Plášek, Sobotka, Svitálek

Vracov vydřel důležité vítězství

V předehrávce 11. kola druhé ligy národní házené se utkali Vracovjané s nováčkem soutěže Osekem nad Bečvou. Mladý ambciozní tým hostů přicestoval v plné síle a s touhou urvat v důželitém utkání dva body. Což se jim nepodařilo i díky slabší střelecké mušce.

Začátek utkání byl vyrovnaný, kdy brankový účet otevřeli hosté, kteří využili výhoz do utkání. Domácí střelci se nenechali zahanbit a do stavu 7:7, vždy našel odpověď na hostující zásah. Poté se díky několika technickým chybám podařilo hostům odskočit na tříbrankový náskok. Jenže domácí neztratili nervy, obrana získala několik míčů, Sobotka proměnil dva trestné hody, Fridrich využil mezer na středu brankoviště v děravé obraně hostů, která často hrála velmi nečistým způsobem, kdy některé zákroky hraničily se záludností a rázem byl stav vyrovnán. Konec poločasu sehráli vracovští muži dle představ trénera Zelinky, když za stavu 13:12 podrželi v útoku míč a skoro s hvizdem rozhodčího skorovali a uzavřeli tak poločasový účet na 14:12.

Do druhé půle naskočili Vracovjané s jasným cílem udržet a postupně navýšit náskok a zápas dotáhnout do vítězného konce. Jenže hráči jakoby v šatně slyšeli opačné pokyny. Za prvních 15 minut vstřelili pouze 2 branky a jen díky obětavé obraně byl stav 16:16. Zlomový moment utkání přišel ve 21. minutě utkání, kdy hosté zahrávali po faulu při střelbě šestimetrový hod, jenže do brány se postavil Víťa Červenák, který svým pohybem vykolejil střelce tak, že trefil brankovu konstrukci. Následoval trestný hod z výhodné pozice, který Víťa bravurně zneškodnil a tygřím skokem na hranici sebeobětování vybojoval míč a z následného útoku Radek Plášek skóroval. Hosté vyšli v následujícím útoku opět vniveč, Plášek přidal z protiútoku další gól. Následovala ze strany nepochopitelná chyba hostů, když útočník Oseka rozhrával volný hod a přihrál Buličkovi přímo do náručí, domácí protiútok skončil dohráním do volné pozice na středu, kde byl Fridrich faulován, střídající Sobotka využil trestný hod a touto brankou se domácí dostali do čtyřbrankového trháku, který se jim podařil dotáhnout do vítězného konce. Po závěrečném hvizdu rozhodčího vypukla na domácí střídačce expoleze radosti ze získání veledůležitých dvou bodů.