Draken Brno – TJ Sokol Vracov 22:23 (10:10)
Rozhodčí: Šotner Josef (Vémyslice)
Začátek: 16:30

Sestava: Čajková S., Jurečková – Polanská A., Flajzarová, Netopilová, Somrová, Pekařová, Kozumplíková – Hurtíková (12), Svitálková (9), Raiskubová (2), Šafářová

Za teplého sobotního odpoledne, zajížděly vracovské házenkářky na hřiště doposud neporaženého Drakenu Brno. Jednalo se o moravské derby. Obě družstva se dobře znají a bylo jasné, již z minulých let, že bude utkání velice vyrovnané. Od prvních minut se obě družstva střídala ve vedení a nikomu se nepodařilo odskočit víc jak o jednu branku. Poločas nakonec skončil smírně 10:10.

Do druhé půle lépe nastoupila hostující děvčata, která se ujala dvoubrankového vedení. Bohužel během pár minut se skóre opět otočilo ve prospěch domácích na 16:14. Vracovjanky odpověděly brankou Andrei Raiskubové a Marcely Hurtíkové a opět bylo srovnáno. V zápase jsme zejména těžili z vytváření dobrých střeleckých pozic Andrei Raiskubové, ze kterých pramenily tresty, které poměrně dobře proměňovala Marcela Hurtíková. Od dvacáté minuty začalo pršet a lépe se s tímto popasovala vracovská děvčata. Díky dobré obranné činnosti, v závěru získaly hosté několik možností k útoku a v 28 minutě vedly o dvě branky. V poslední minutě ještě drakenky snížily a díky ztrátě míče v útoku, daly soupeřkám možnost k vyrovnání, kdy po čase házely trestný hod, s kterým ve prospěch Vracovjanek, naložily špatně a díky tomu se mohly hosté ze Slovácka radovat z druhého vítězství v lize.

„Jsem nesmírně rád, jak k dnešnímu utkání celé družstvo přistoupilo. Hráli jsme disciplinovaně a trpělivě a čekali na soupeřovi chyby, s kterých jsme těžili. Byla vidět rivalita obou družstev a utkání se muselo líbit i divákům.“ Zhodnotil po utkání trenér Loprais

Neděle
TJ Sokol Vracov – TJ Spartak Modřany 17:19 (14:10)
Rozhodčí: Aleš Vaclavík (Jihlava)
Začátek: 10:30

Sestava: Čajková S., Jurečková L. – Polanská A., Somrová, Flajzarová, Kozumplíková, Pekařová, Netopilová – Svitálková (6), Hurtíková (6), Raiskubová (4), Šafářová (1)

V neděli nastoupily Vracovské házenkářky na domácí půdě proti soupeři z hlavního města.

Proti ještě loni prvoligovému týmu, začaly bez bázně a to se projevilo i v skóre, kdy jsme odskočily soupeřkám o 4branky. Dařilo se v bráně Silvě Čajkové a domácí útočnice díky přesným zásahům, vyhnaly z branky, vyhlášenou několikanásobně nejlepší brankářku v národní házené. Poločas skončil 14:10 pro domácí a vše hrálo v jejich prospěch. Hned v úvodu druhé půle jsme odskočili na 16:10 a zdálo se, že máme utkání pevně ve svých rukou. Poté se ale začala projevovat zkušenost hráček Modřan z první ligy a začaly rychle náskok stahovat. V obraně se přestalo dařit a útok si nevěděl rady s modřanskou obranou. Rychle začaly odcházet zejména útoku fyzické síly, které pramenily v spoustu chyb a poté se začala do děvčat vlévat nervozita, z rychle se ztrácejícího náskoku. Bohužel, ale rošáda v celé sestavě nepomohla a modřanským hráčkám se podařil nesmírný obran a utkání dotáhly do vítězného konce v poměru 19:17.