Výsledky

Turnaj žen v Pustějově, 21. listopadu 2015

V sobotu 21.listopadu se konal ve sportovní hale v Pustějově turnaj moravských družstev žen. Vracov skončil na třetím místě.

brankářky: Lucie Jurečková, Silvie Čajková
obrana: Silvie Flajzarová, Pavlína Netopilová, Monika Pekařová, Andrea Polanská, Veronika Somrová
útok: Bětka Fridrichová 15, Renata Gazdová 4, Marcela Hurtíková 14, Natálie Polanská 16, Kateřina Šafářová 7
trenér: Zdeněk Loprais

Vracovské ženy se účastnily tuto sobotu turnaje žen Moravy v Pustějově. Celkem zde bylo šest družstev. Vracov se umístil na celkovém třetím místě. Vítězem turnaje se staly domácí hráčky Pustějova, které dnes hrají oblast, ale jedná se ještě loni o prvoligové družstvo hrající ve Studénce. Druhé skončili druholigové hráčky Chropyně.

Vracov zahájil turnaj zápasem se Svinovem. Po celou dobu dotahoval dvou až třígolový náskok soupeře, ale díky zlepšené hře v posledních minutách v obraně a dobré produktivitě v útoku nakonec Vracov strhl vítězství na svou stranu v poměru 11:10

Druhý zápas sehrála děvčata s Vítkovicemi a byla to spíše hra útoků, neboť za 25 minut padlo 28 branek, se šťastným koncem pro Vracov s výsledkem 15:13.

Třetí utkání sehrál Vracov s vítězem celého turnaje z Pustějova. Byl to asi nejhezčí zápas hráček ze Slovácka. Od začátku to bylo velice vyrovnané utkání, obě družstva se střídala ve vedení. V závěru ale byly šťastnější domácí. Za stavu 8:8 vstřelily tři rychlé branky domácí, na které Vracov zareagoval jen jednou brankou.

Další poměrně vydařené utkání sehrál Vracov proti Studénce, kde dobře fungoval útok i obrana a do půli zápasu vedl Vracov 11:4, pak ale polevila obrana a na konci zápasu bylo skóre 14:10.

Poslední utkání sehrála děvčata s Chropyní. Od začátku to bylo nejhorší utkání celého turnaje. Obrana si nedokázala poradit s útokem soupeřek a útočnice Vracova nenašli recept na brankářku Chropyně. Nakonec z toho byla jednoznačná porážka 7:12.

Trenér Vracova Zdeněk Loprais k tomuto turnaji řekl. Byl to velice dobrý turnaj. Většinou v této době po podzimní části nejsou žádné turnaje, takže jsme přivítali tuto možnost si zahrát v zimní přípravě. Celkově jsem s turnajem spokojen. Co se týče útočné stránky tak to byl docela vydařený turnaj i když je samozřejmě co zlepšovat. Nejproduktivnější útok turnaje samozřejmě člověka potěšil, ale nejvíce obdržených branek dává jasný signál, že musíme ještě hodně zapracovat na zlepšení zejména v obranné hře. Samozřejmě to není jen otázka obrany, ale zejména eliminovat rychlé přechody soupeřek do naší obranné třetiny je velkým problémem a k tomu je potřeba zapojit i útočnice.