ČlánkyVýsledky

Draken Brno – TJ Sokol Vracov, so 4. května

Tentokrát Vracov netradičně v sobotu cestuje do Brna bojovat o další cenné body, zejména zápas mužů a žen by měl být velmi napínavý.

Muži:
Draken Brno C – TJ Sokol Vracov 19:25 (8:13)
Sestava: Červenák, Gasnárek – Hanák, Bulička, Loprais, Lukeš, Raiskup – David, Fridrich (6), Jandásek (1), Plášek (11), Sobotka (7)
Rozhodčí: Šotner Josef

Další kolo sehráli borci ze Slovácka v Jihomoravské metropoli Brně, kde je hostil celek Drakenu C. Tento tým nastoupil posilněn o nejlepšího gólmana druhé ligy Divinu a další hráče Á týmu. Tento fakt dával tušil vyrovnaný průběh utkání. Počátek se nesl v opatrnějším tempu, když skóre otevřel až ve 4 minutě Sobotka. Domácí útok se jen těžko prosazoval přes výbornou zónovou obranu Vracova. Díky dobré hře obrany, která stabilně zásobila své útočníky množstvím vynesených míčů, mohla útočná lajna začít zvyšovat náskok svého týmu až na šestibrankový. Díky několika školáckým chybám se domácímu mančaftu podařilo jednu branku z tohoto náskoku do poločasového hvizdu odmazat.

Výhoz do druhé půle hosté přetavili v branku, která celé mužstvo nakoplo a domácí tým dostalo pod drtivý tlak, který vyústil v osmi brankové vedení hostů. V této fázi se velmi dařilo oboum brankářům, naproti tomu domácího gólmana trápili zejména Plášek s Fridrichem. Hostům ukázkové tempo hry zvadlo na posledních pět minut, z čehož rezultovala korekce vracovského náskoku na konečný šestibrankový rozdíl 19:25. Konec takticky mužstvo zvládlo skvěle, když útočná lajna dlouhými mezihrami nedovolila domácím forvardům rychlé stažení náskoku. Velkou pochvalu si zaslouží celý tým,který odpovědným přístupek k utkání nedovolil žádné drama a zaslouženě a jasně opanoval drakenské hřiště.

Ženy:
Draken Brno B – TJ Sokol Vracov 16:19 (6:8)
Sestava: Čajková S. – Kunická, Netopilová, Presová – Hurtíková (4), Pekařová (1), Raiskubová (5), Svitálková (9)

St. žačky: 5:13 (1:5)
Draken Brno – TJ Sokol Vracov
Sestava: Jurečková – Kolibová, Repíková, Buličková, Fridrichová, Novotná, Somrová – Čajková K., Jandásková K. (5), Niklová (1), Polanská N. (6), Šafářová (1)
Rozhodčí: Skalník

Žačky se s papírově slabším soupeřem nečekaně natrápily. V poslední době je pro vracovské střelkyně zakletá soupeřova branka, domácí brankářce pomohlo k udržení lepšího stavu i nastřelení pěti tyček od každé útočnice. Výhrou se holky dostaly k poslednímu kroku, který bývá nejtěžší. K postupu na PČR do Raspenavy jim stačí uhrát ve dvou zbylých utkáních dva body. Soupeře však nemají jednoduché, přiští týden vyzvou doma Olbamovice s nimiž na podzim prohrály a v závěru sezony zajedou na velmi horkou půdu do Miroslavi.