Výsledky

Humpolec, Chropyně – Vracov, neděle 24. dubna 2016

Do jarních bojů vstoupili muži, ženy a starší žačky. Muži a žačky jeli Humpolce, ženy k třetímu vzájemnému zápasu s Chropyní.

Muži
TJ Jiskra Humpolec „B“ – TJ Sokol Vracov  13:16 (3:7)
Rozhodčí: Erhart Milan (Praha)
Sestava: Jiří Gasnárek, Vít Červenák – Viktor Šelle, Ondřej Jandásek, Libor Bulička, Vojtěch Marek – Petr Fridrich (11), Pavel David (1), Tomáš Mrkva (1), Pavel Mančík (1)

Sníh na stromech a v poledne teplota pár stupňů nad nulou, mokrý a kluzký terén nás čekal na humpoleckém hřišti. V prvním poločase jsme soupeře nepustili ani na chvilku do vedení. Výborně zahrála obrana (na beku s Ondrou Jandáskem), Jirka Gasnárek v brance obstál na jedničku – mimo jiné chytil i dvě šestky. Mezi dvanástou a osmnástou minutou druhého poločasu jsme si vybrali slabší chvilku. Pár zbrklých střel a chyb v obraně a soupeř snadno srovnal na 10:10. Do branky pak přišel Víťa Červenák, zlikvidoval několik střel a od stavu 12:12 j se prosazovali jen naši útočníci. Dvě minuty před koncem jsme vedli o 4 branky a soupeř pak těsně před koncem upravil na konečných 16:13.

Ženy
TJ Chropyně – TJ Sokol Vracov 16:14 (8:5)
Rozhodčí: Maiwaelder Jiří (Ostopovice)

První jarní utkání II.ligy žen zavedl vracovské házenkářky do blízké Chropyně. Hrálo se za poměrně studeného počasí a na kvalitě hry se podepsalo i mokré hřiště.
Vracovjanky začaly poměrně vlažně a v deváté minutě byl stav 4:0 pro domácí. Teprve pak zabral i útok a během pěti minut bylo vyrovnáno. Od té doby začalo velké střelecké trápení, které vyvrcholilo jediným vstřeleným gólem za zbývajících šestnáct minut první půle. Jen díky docela dobře hrající obraně a taky slabší střelbě domácích se šlo do kabin za stavu 8:5 pro domácí. Po změně stran se hra moc nezměnila, v útoku se ztrácelo spoustu míčů a i obrana často chybovala v rozehrávkách získaných míčů. V 36 minutě to již bylo 10:5 pro domácí. Teprve pak se začala hra Vracova zlepšovat. Začalo se střelecky dařit Natce Polanské a obrana vynesla dost míčů na to, aby se s výsledkem dalo ještě něco dělat. Jenom že, když již se zdálo, že se hosté dostávají na koně, jako by dostala děvčata strach otočit vývoj zápasu a díky  10minutové šňůře bez branky dali hosté domácím čas si vytvořit dostatečný náskok. Až v samotném závěru se podařilo upravit skóre na konečných 16:14 pro domácí.

Zápas zhodnotil trenér Zdeněk Loprais takto:

Do jarní části nastupujeme s poměrně oslabenou sestavou, kdy v zimní přípravě přibyly ke zraněné Silvě Flajzarové dvě dorostenky Bětka Fridrichová a Míša Repíková. I s takto úzkým kádrem se ale dá hrát na dobré úrovni. Dnes jsme sice měli na vrch, ale jako bychom se báli vyhrát. Vždy když jsme dostali soupeře pod tlak, přišla dlouhá pasáž bez vstřelené branky, a to rozhodlo. Ale nebyla to jen chyba útoku, protože i obrana mohla získat daleko víc míčů. Musíme na přechodu do útočné třetiny zapracovat a doufám, že děvčata se zvednou hlavně psychicky. Dnes jsme zkusili do obrany díky velké marodce dát Lucku Jurečkovou, a docela dobře se zapracovala. Uvidíme, jak to půjde dál.

Sestava: Čajková Silvie – Polanská Andrea, Netopilová Pavlína, Pekařová Monika, Somrová Veronika, Jurečková Lucie – Hurtíková Marcela (3), Polanská Natálie (8), Šafářová Kateřina (0), Gazdová Renata (3)

St. žačky
TJ Jiskra Humpolec – TJ Sokol Vracov  12:9 (5:4)
Rozhodčí: Vošický Stanislav (Humpolec)
Sestava: Kateřína Kulendová – Monika Kočičková, Tereza Kolibová, Anna Kůrová, Ema Kutarňová (4) – Karolína Čajková (5), Adéla Chlustinová, Adéla Dobešová

Utkání se hrálo mimo soutěž – za Humpolec totiž startuje několik dorostenek. A tak to měla naše drobotina v útoku těžké. V polovně prvního poločasu se přesunula do útoku Ema Kutarňová a dvěma brankami pomohla udržet poločasový rozdíl jedné branky. Utkání bylo dlouho vyrovnané a až ke konci utkání nám soupeř utekl o 3 branky. O body nás připravila špatná střelba a nedůrazná hra obrany ve střední třetině.