Jihlava – Vracov, 3. května 2015

Nedělní kolo se hrálo v Jihlavě.

Na kdyby se nehraje, Vracov na Vysočině nebodoval

SK Autonot Jihlava – TJ Sokol Vracov „A“ 21:15 (10:9)

Sestava a branky: Gasnárek, Červenák – Pekař, Marek, Raiskup, Šelle, Hanák, Jandásek, David, Mančík 1, Sobotka 4, Fridrich 10.

Kdyby necestovali muži k utkání na Vysočinu v okleštěné sestavě, kdyby zvládli úvod druhého poločasu, kdyby… Jenže na kdyby se v házené rozhodně nehraje, a proto první květnová neděle házenkářům vracovského Sokola body nepřinesla.
Do Jihlavy cestovali naši házenkáři oslabeni o několik stabilních opor, do sestavy „A“ mužstva tak museli naskočit i mladí dorstenci a jinak hráči vracovské rezervy. Na Vysočinu s týmem bez bližšího vysvětlení, alespoň pro většinu hráčů, neodjel ani kouč Zelinka. Kombinovaná vracovská sestava se ale dokázala semknout a od úvodních minut duelu hraném na těžkém klouzavém povrchu byla domácím prakticky vyrovnaným soupeřem. Vracovští se dokonce deset minut před koncem poločasu dokázali dostat do těsného vedení. Jihlava přesto ještě do přestávky, a to hlavně díky střelecké potenci kanonýra Gálika, který uměl najít recept na velmi mladou hostující obranu, strhla vedení na svou stranu. K poločasovému občerstvení se tak šlo za stavu 10:9 pro domácí.
Úvod druhého dějství opět přinesl vyrovnanou házenou, jen s tím rozdílem, že naši házenkáři si vybrali slabou chvilku v podobě čtyř nepřesných přihrávek a špatně provedeného výhozu od branky. Ztráty těchto míčů naopak dokázali domácí stoprocentně potrestat. Zejména v těchto okamžicích chyběl na vracovské lavičce kouč, který by mužstvo usměrnil a zkusil jej nastartovat k obratu.
Přestože se srdnatě hrající hosté pokoušeli ještě do zápasu vrátit, ostřílená domácí sestava ošlehaná ligovými zkušenostmi už žádné drama nedopustila.
Další výsledek: Jihlava – Vracov „B“ 25:14 (12:6)