ČlánkyVýsledky

Kvalifikace o I. ligu, Ženy – Stupno

Na kvalifikaci do 1.ligy žen, která se konala ve Stupně 30.6.– 1.7.2012, bojovalo o postup do ligy pět týmů.  Sokol Blovice (1. L.), TJ Spoje Praha (StČ), Sokol Štěnovice (ZČ), TJ Sokol Vracov (JM) a Baník Most NH CH (SČ).

Sobota

Hned první sobotní utkání bylo důkazem, že laťka je opravdu hodně vysoko. Spoje Praha sehrály velmi vyrovnaný zápas s družstvem Štěnovic, který skončil remízou. Vracovská děvčata se však nezalekla a do svého prvního zápasu proti silnému soupeři Sokola Štěnovice se pustila s velkým odhodláním. Vracovská obrana byla výborná, bohužel útok nedokázal srovnat skóre a před koncem prvního poločasu se na vracovském týmu podepsala slabá fyzická kondice a Štěnovice začaly pomalu, ale jistě vyhrávat, a tak výsledek tohoto utkání neposunul Vracov o krok k celkovému vítězství. Po tomto prohraném zápase přišlo na řadu utkání s Blovicemi. Blovice překvapily jak vracovskou obranu, tak i útok. Obrana měla problém s rychlými blovickými protiútoky a útoku se střelecky nedařilo. Tento zápas byl takovým menším propadákem. Morálka družstva se však zlepšila s posledním zápasem proti Spojům Praha. Obrana hrála opět skvěle, vynesla spoustu míčů, které však útok ne vždy dokázal proměnit v góly. Byla to již třetí prohra Vracova, nicméně Vracovjanky  podaly hezký výkon a dostatečně potrápily pražský celek.

Neděle

Vracovské holky se na poslední zápas určitě vyspaly do růžova a vykročily pravou nohou z postele, protože porazily Most 20:10. Zpočátku to byl vyrovnaný zápas, který se zlomil asi ve dvacáté minutě prvního poločasu, kdy mostecký útok nedokázal obehrát vracovskou obranu a přestal střílet góly. Díky této výhře se Vracovjanky umístily na krásném bramborovém místě.