ČlánkyVýsledky

Memoriál Lubomíra Nováčka – report

Druhá sprnová sobota patřila tradičnímu házenkářskému turnaji, Memoriálu Lubomíra Nováčka ve Veselí nad Moravou. V nedávné minulosti měl memoriál hojný počet účastníků a turnaj musel být rozdělen do dvou hrácích dnů se dvěmi skupinami a následným play-off. Obliba tohoto turnaje bohužel klesá, o čemž svědčí letošní účast družstev, ze čtyř přihlášených družstev přirazily pouze tři oddíly. Družstvo KNH Moravské Slavie Brno se na poslední chvíli odhlásilo.

 

Po prázdninové přestávce čekala vracovské házenkáře první ostrá zkouška na nadcházející soutěžní ročník. Navdory mnoha absencím sestavily vracovštví konkurence schopný tým tvořený mladší částí kádru doplněný o svého letitého kapitána Radka Pláška.

 

Üvodní zápas s domácím Veselím začal neúspěšnou přestřelkou na obou stranách. První branka padla po útoků Veselanů až ve čtvrté minutě. Vracovský útok dokázal bleskově zareágovat a srovna ukazatel skore na 1:1. Vyrovnaný stav 4:4 držel Vracov do poloviny prvního poločasu, od této chvíle úřadovali převážně domácí. Poločasový stav 10:5 pro soupěře nedával příliš mnoho naděje na zvrat. Ani ve druhé polovině zápasu se nedařilo rozjetého soupěře zastavit a po protrápených čtyřiceti minutách zápasu se skóre zastavilo na konečných 20:11 pro Veselí.

 

Do druhého zápasu naskočil Vracov proti rivalovi z Drakenu Brno v nezměněné sestavě. Po mizerném prvním utkání se očekával druhý výprask pro vracovské mladíky, opak byl však pravdou. Naopak od předchozího prvního poločasu končily akce obou družstev brankami. Vracov průběžně vedl o jednu až dvě branky, ale brněnští vždy dokázali dotahnout. Poločasový výsledek 7:5 pro Vracov dával slušnou výhlídku do druhého poločasu. Druhý poločas se od toho prvního příliš nelišil a rozhodčí hvizdem ukončil zápas překvapivým výsledkem14:11 pro Vracov.

 

Ve třetím zápase se utkalo domácí ve Veselí s brněnským Drakenem. Po většinu zápasu veselští vedli a soupěř náskok dotahoval. Půl minuty před koncem prvního poločasu při breakovém výhozu domácí bránkáře Pejší se srazil drakenský gólman „Obr“ se svým spoluhráčem. Zranění nedovolilo brněnskému brankáři návrat do kasy a byl vystřídán hráčem z „pole“. Možná i díky této události veselští potvrdili svou mírnou převahu z prvního poločasu a porazili Draken o několik branek.

 

Konečné pořadí turnaje

1. SK NH Veselí nad Moravou

2. TJ Sokol Vracov

3. Draken Brno

 

Zajímavost na závěr: 

Svou premiéru v roli kapitána si odbyl nejmladší z Vracovjanů, sedmnáctiletý Viktor Šele.

 

Sestava Vracova:

  • Červenák – Bulička, Raiskup, Šelle – Hanák, Jandásek, Plášek, Sobotka

Roman Sobotka vstřílí branku do sítě Veselí z tretného hodu.

 

– Bulička Libor –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..