ČlánkyRozhovoryVýsledky

Olbramovice – Vracov, neděle 22. října

Poslední podzimní kolo odehrály ženy, mladší a starší žákyně na hřišti Olbramovic. Domů si vezeme plný počet bodů.

ženy
TJ OlbramoviceTJ Sokol Vracov 14:24 (9:13)
Rozhodčí: Šotner Josef
Začátek: 9:30

K poslednímu podzimnímu utkání zajížděla vracovská děvčata do Olbramovic. Opět se hrálo za poměrně sychravého počasí, kdy během utkání pršelo, terén byl kluzký a tím byly ztížené herní podmínky. Prvních dvacet minut hrála hostující děvčata házenou plnou nepřesností a chyb a chyběl dobrý pohyb. I proto byl stav poměrně vyrovnaný, kdy hosté vedli o jednu branku. Poté se začala zlepšovat hra obrany i výkon hostující brankářky, podmíněné zlepšenými zákroky a získanými míči. To poměrně povzbudilo i vracovské útočnice a do šaten se šlo za stavu 13:9 pro hostující děvčata. Po změně stran se hostující hráčky ještě více zlepšovaly, což pramenilo v pohodlný náskok, v osmnácté minutě 19:11 pro Vracov. Pak se již utkání dohrávalo v poklidném tempu. Střelecky se dařilo hostující  Marcele Hurtíkové, která zatížila konto soupeře 15-ti brankami. Konečný výsledek 14:24 pro Vracov, znamenal plný bodový zisk v podzimní části a vracovské házenkářky vévodí tabulce Jihomoravského přeboru s velkým náskokem. Po utkání zhodnotil hru hostující trenér Zdeněk Loprais: „ Do utkání jsme nastoupili poměrně vlažně a chvíli trvalo, než se děvčata dostala do tempa. Útok se dlouho nemohl střelecky prosadit proti domácí brankářce, ale postupem času se i tento problém odstranil a utkání jsme poměrně zvládli bez problémů. Nyní nás čeká zimní přestávka, kdybychom chtěli zapracovat zejména na fyzické přípravě a víc začlenili do kolektivu nové dorostenecké hráčky. Chceme se zúčastnit českého poháru a popř. ještě dalších přípravných turnajů se soupeři z vyšších soutěží, abychom zjistili, jak jsme na tom výkonnostně a jestli se naše hra může srovnávat s družstvy II. ligy, kterou jsme ještě v loňském roce hráli“.

Sestava a branky Vracova:

brankářka: Lucie Jurečková
Obrana: Andrea Polanská, Veronika Somrová, Pavlína Netopilová
Útok:, Marcela Hurtíková 15, Renata Chlustinová 2, Eliška Niklová 5, Natálie Polanská 1, Kateřina Šafářová 1

mladší žákyně
TJ OlbramoviceTJ Sokol Vracov 6:9 (2:3)
Začátek: 10:45
Utkání začalo o 25 minut později – domácí si spletli pořadí zápasů. Po vyrovnaném poločase se rozstřílela Natálie Snášelová, autorka šesti branek. První branku za mladší žákyně vstřelila Sára Zálešáková a celý zápas odchytala Míša Koišová a bylo to mnohem lepší než v Humpolci. Ještě jsme z přechodu na velké hřiště vyplašení a z toho pramení spousta ztrát, ale na mokrém povrchu to byl bojovný výkon – někomu se dařilo víc a někomu míň. Teď už se přesuneme do haly a budeme vylepšovat nedostatky.