ČlánkyVýsledky

Podhorní Ujezd, Olbramovice report

V nedělním deštivém dopoledni hostili vracovští házenkáři východočeský Podhorní Újezd, tým který okupoval pátou příčku druholigové tabulky. Borci od lesa Řáholce mají ve svých řadách bratry Bajerovy, kteří se pravidlě umisťují v nejlepší desítce střelců druhé ligy, i z tohoto důvodu se dala očekávat velmi útočná házená. Ale byli to naopak domácí obránci, kteří nakonec jasně přehráli silný útok hostů a nasměrovali domácí za cenným vítězstvím.

Tj Sokol Vracov – Tj Sokol Podhorní Újezd     20:15 (11:10)
sestava a branky: Hanák, Červenák – Tománek, Lukeš, Loprais, Bulička, Šelle – Fridrich (7), Plášek (6), Sobotka (4), Svitálek (3), Jandásek

Zápas plný emocí začali lépe domácí, kteří celý první poločas drželi jedno až dvoubrankový náskok. Vracovští lépe kombinovali a trpělivou hrou v útočné třetině nutili nečistě hrající obranu hostů k faulům, ze kterých resultovalo velké množství trestných hodů, které ve většině případů znamenalo vstřelení branky. Domácí obrana hrající vytaženou hru s cílem zamezit střelbě podhoráckého bombarďáka Patrika Bajera uvolnila brankoviště a ve vzniklých mezerách se prosazovali ostatní hostující útočníci. Poločasový výsledek 11:10 tak byl pravdivým obrazem průběhu prvního poločasu.
Do druhé půle nastoupili domácí borci s jasným odhodláním mírný náskok udržet a favority utkání porazit. Výhoz do druhé půle domácí útočníci proměnili. Na tuto branku dokázali ještě hosté odpovědět, ale v dalších minutách domácí obrana, která začala striktně hrát zónovou hru, začala zkušeným hostujícím útočníkům sbírat balon za balonem. Vracovští útočníci začali proměňovat vypracované šance, hostům se přestalo dařit a rázem domácí vedli v polovině druhého poločasu 16:11. Ve zbytku útkání, který hostující obránce znehodnotil nekvalitním hereckým výkonem (bohužel nebyl právem odměněn červenou kartou), si domácí počínali zkušeně a udrželi slibný náskok až do konce.
V dnešním utkání podalo Vracovské mužstvo proti silnému kvalitnímu soupeři bojovný a týmový výkon, ve kterém dominovala domácí obrana s výborně chytajícím golmanem Hanákem, který několikrát bravurně vychytal zkušené útočníky Podhorního Újezdu.
K dalším dvěma zápasům zajíždějí vracovští na severní Moravu, kde se utkají s celky Albrechtiček a Vítkovic.