ČlánkyVýsledky

Pustějov, Vítkovice – Vracov

Vracovská snaha vyšla na severu vniveč

Vracovští národní házenkáři zajížděli o víkendu do Slezska sehrát 3. a 4. kolo druhé ligy. V sobotu jim díky žalostné střelecké produkci uteklo důležité utkání v Pustějově. V neděli potom prohráli ve slátané sestavě na půdě jednoho z favoritů soutěže Vítkovic.

TJ Sokol Pustějov – TJ Sokol Vracov 25:16 (12:5)

  • Sestava a branky: Hanák Červenák – Loprais, Šelle, Bulička, Raiskup, Lukeš – Fridrich 10, Sobotka 5, Plášek 1, Jandásek

Do sobotního utkání šli Vracovjané bez nadějného útočníka Svitálka, který z nejasných důvodů absentoval. Začátek utkání a vlastně i celá první půle patřila jednoznačně domácím, kdy na rozdíl od vracovských útočníků svoje jasné šance proměňovali a těžili z výborné hry zkušeného Honzi Šimečka. Hosté se v útoku trápili a když už se dostali přes záludnou obranu domácích, tak vyhořeli na domácím golmanovi.

Druhá půlé byla z úplně jiného soudku, když hostující útočníci začali plnit pokyny trenéra Zelinky a prvních pět útoků znamenalo pět vstřelených branek, jenže domácí se tímto faktem nenechali zaskočit a branky stříleli také. V polovině druhého poločasu byl vyloučen brankář Vracova Hanák, za sporný faul na domácího útočníka v brankovišti. V této pasáži se hostům nedařilo a domácí si vybudovali dostatečný náskok, který udrželi až do konce utkání. Rozhodčím zápasu byl Přikryl z Kokor, který na regulérnosti utkání také moc nepřidal.

 

SSK Vítkovice – TJ Sokol Vracov 20:11 (11:5)

  • Sestava a branky: Červenák – Šelle, Bulička, Raiskup, Lukeš – Sobotka 8, Hanák 2, Jandásek 1

V nedělním utkání na půdě dosud neporaženého celku Vítkovic nastupovali Vracovjané v hodně kombinované sestavě, když v útoku nastoupil brankář Hanák. Hosté nastoupili s taktikou co nejdéle držet míč v útočné fázi a zmírnit tak tlak na obranu. Tyto pokyny dodrželi hostující útočníci po celý zápas a odjížděli tak s přijatelným výsledkem. Borci se Slovácka se v útoku nejvíc brankově prosazovali z trestných hodů, kdy si tyto standartní situace velice těžko vydobývali ve výborné domácí obraně a zejména bezchybný Sobotka nejvíce trápil v tomto ohledu domáciho brankáře Kratochvíla. Druhá půle přinesla vyrovnanější boj, když hosté v útoku zrychlili a zpřesnili kombinaci,donutili domácí obrovitou obranu k častějším faulům a opět skoro bezchybnou střelbou trestných hodů se drželi domácím v zádech. Za zmínku stojí nekompromisně proměněný pokutový hod, který Marián Hanák proměnil krásnou střelou přímo do šibenice. Je třeba také pochválit omlazenou obranu Vracova, která zejména ve druhé polovině zápasu mezi 40. a 50 minutou nedostala ani gól. Ale zkušení domácí, kteří mají ambice na postup do nejvyšší soutěže, si zbytek zápasu pohlídali a zaslouženě zvítězili. Škoda jen zbytečné šestky po čase, nebýt jí, tak hosté nemuseli odjíždět s dvaceti obdrženými brankami.

Velmi důležité utkání odehrají Vracovjané v neděli 18.9. kdy budou hostit severomoravské Albrechtičky.

 

– Sobotka Roman –

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..