ČlánkyVýsledky

Studénka, Rokytnice – report

Vracov se rozloučil s druhou ligou dvěma porážkami

O víkendu sehráli Vracovští národkáři poslední dvojkolo a čekali jej soupeři z řad nejtěžších. V sobotu sehráli utkání s již jistým vítězem druholigového maratonu SK Studénka a v neděli s ambiciozním celkem Sokolu Rokytnice.

Tj Sokol Vracov – SK Studénka 17:20 (8:9)

Sestava a branky: Hanák – Šelle, Tománek, Loprais, Raiskup, Bulička – Plášek 8, Fridrich 4, Sobotka 3, Svitálek 1, Jandásek 1

V sobotní výhni nastoupili domácí Vracovjané v roli jasného outsidera, ale byli to právě oni, kteří od začátku diktovali tempo utkání a Studénka musela jen dotahovat. Vracovští házenkáři si udržovali do dvacáté minuty dvoubrankový náskok, poté řadou ztracených míčů zbytečně vrátili lídra tabulky do zápasu. Zkušení hosté dokázali domácích chyb využít a otočit poločasový výsledek na svou stranu.

Ve druhém poločase se domácí do soupeře zakousli, zejména mladí domácí útočníci dělali velký průvan v obranných řadách Studénky, když hezkými kombinacemi se dostávali do volných střeleckých pozic. Ale rozhodčí Pisch z Pustějova ( obec vzdálená od Studénky 5 km) nedovolil snaživým domácím hráčům ,aby se znovu postavili na nohy. Tuto nefair výhodu dokázali hosté využít a dotáhnout utkání do vítězného konce.

V tomto utkání se projevila největší vracovská bolest a to neproměňování vyložených šancí. Pochvalu zaslouží opět obranná řada, která si odvedla svůj standart i bez absentujícího Lukeše.

Tj Sokol Vracov – Tj Sokol Rokytnice 17:26 (8:16)

Sestava a branky: Hanák – Šelle, Tománek, Loprais, Raiskup, Bulička – Sobotka 5, Svitálek 4, Plášek 4, Fridrich 4, Jandásek

V nedělním zápase se Vracov utkal v rozlučce s druhou ligou s týmem Rokytnice, která se tradičně prezentuje moderní rychlou házenou. A o tomto faktu přesvědčili i diváky, kteří se na utkání přišli podívat.
Úvod utkání se domácím vůbec nepodařil, Vracovjané nakupili mnoho velmi zbytečných technických chyb. A z toho resultovalo v sedmnácté minutě skóre 1:9. Poté se domácí útočníci probrali z letargie a po pěkných kombinacích začali také střílet branky. Avšak mladé hostující útočníky to vůbec nevyvedlo z míry a na každý gól Vracova dokázali odpovědět. Domácí obranná řada si nevěděla s rychlonohými útočníky Rokytnice rady. Poločasový výsledek byl tudíž pravdivým obrazem hry.

Ve druhé půli se hra nezměnila a utkání se v poklidu dohrávalo. Hostující celek si pořád udržoval bezpečný náskok a zajistili si tak zisk bronzové medaile, což je při pohledu na vyrovnanou tabulku soutěže jistě úspěch.

Těmito zápasy se Vracov loučí, doufejme, že ligovou scénu opustí jen na nadcházející ročník, který sehraje v krajském přeboru.
Popřejme jim tímto brzký návrat do ligového koloběhu.

Zvláštní poděkování patří panu Milanu Zelinkovi, který se družstva ujal ve druhé části sezóny a pod jeho vedením se předvedená hra velmi zlepšila.

– Sobotka Roman

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..