Výsledky s Miroslaví

Ženy
Vracov – Miroslav 18:10 (9:4)
Sestava: Rausová, Čajková – Polanská A., Presová J., Netopilová P., Zavrtálková A. – Hurtíková M. (5), Svitálková R. (10), – Gazdová R. (2), Raiskubová A., Pekařová M.

V předposledním zápase sezóny na vracovské ženy čekalo družstvo Miroslavi, které se prozatím usadilo na posledním místě v tabulce a to zejména proto, že z původní sestavy, která hrála v minulém roce, v letošní sezóně zůstaly jen tři hráčky. Domácí tým měl výhodu prvního výhozu zápasu, kterou ale nevyužil. Začátek byl z domácího pohledu nervózní a první tři útoky se příliš nevyvedly. Pak se ale naše hráčky začaly dostávat do tempa a po pěkných akcích v útoku se brzo ujaly vedení 6:0. Hostující tým se jen těžko prosazoval, jejich šance končily na dobře hrající obraně a výborných zákrocích obou brankářek. Konec poločasu se hostujícímu týmu podařil ještě zkorigovat a po čtyřech vstřelených gólech skončil první poločas 9:4 pro domácí. Do druhého poločasu vstoupily vracovské ženy gólem, kdy ještě zvýšily svůj náskok. Od té doby měl útok Vracova několikaminutovou prodlevu, kdy se přestala dařit střelba, a nemohl se prosadit. Hráčky Miroslavi se chytily šance a podařilo se jim snížit na rozdíl tří branek (11:8). Domácí tým ovšem nedopustil žádné komplikace a po nějaké pauze začal opět střílet góly a odskočil na rozdíl šesti branek (14:8). Tento náskok v posledních minutách tým Vracova ještě zvýšil na osmibrankový rozdíl a konec zápasu skončil výsledkem 18:10. Zásluhou celého týmu Vracov získal dva body a za dnešní výkon zaslouží pochvalu zejména útočnice Romana Svitálková, která vstřelila 10 branek.

St. žačky
Vracov – Miroslav 19:12 (11:6)
Sestava: Jurečková L. – Repíková M., Somrová V., Fridrichová A., Čajková K., Kolibová T. – Jandásková K. (13), Polanská N. (2), Niklová E. (2), Šafářová K. (1), Cahlíková S. (1)

Domácí sestava poprvé dostala vážnějších trhlin a družstvo muselo být doplněno třema ml. žačkama. Po prohře s Jihlavou a Olbramovicemi si děvčata nemohla další prohru dovolit, chtějí-li stále pomýšlet na červnový Pohár ČR. Začátek jasně vyzněl pro domácí hráčky, hostující útok se nedokázal prosadit na mokrém brankovišti. Klára Jandásková šesti góly v řadě zajistila Vracovu solidní náskok. Postupem času se začal prosazovat i hostující útok, ten vracovský se zcela zasekl – Miroslav dokázala snížit na 7:6. Jenže to bylo z pohledu soupeře v prvním poločase všechno a opět střílely jen domácí hráčky (poločas 11:6 pro Vracov). V druhém poločase dostaly prostor méně hrající hráčky z prvního poločasu, zejména ml. žačky. Na holkách vůbec nebylo znát, že ještě včera hrály o třídu nižší soutěž a miroslavským st. žačkám byly více než rovnocenným soupeřem. Nejblíže ke zvratu se Miroslav přiblížila za stavu 14:11, ale od tého chvíle opět začal úřadovat Vracov a do konce zápasu hosté k ničemu nepustil. Smolařem dne byla Eliška Niklová, která nastřílela nešťastných 11 tyček. Konec 19:12 a Vracov stále může v jarní části sezony živit postupové ambice.