První červnovou neděli sehrály ženy odvetné utkání proti soupeřkám z Chropyně.

TJ Sokol Vracov – TJ Chropyně 22:16 (11:10)
Rozhodčí: Pechal Robert (Veselí nad Moravou)
Začátek: 10:45

Sestava: Lucie Jurečková – Andrea Polanská, Pavlína Netopilová, Monika Pekařová, Veronika Somrová – Renata Gazdová, Kateřina Šafářová (2), Natálie Polanská (7), Dora Kozumplíková (8), Romana Svitálková (5)

Komentář: K odvetnému utkání proti hráčkám z Chropyně nastoupily vracovské ženy opět v pozměněné sestavě. Tým se celou sezónu potýká s velkou marodkou, způsobenou převážně zraněními. Naopak posilami pro tento zápas byly hned 2 útočnice, Romana Svitálková a Dora Kozumplíková.

Skóre nedělního utkání otevřely chropyňské útočnice již v první minutě a ujaly se tak rychlého vedení. Do 15. minuty prvního poločasu musely domácí hráčky neustále dotahovat těsný náskok soupeřek, což se díky přesně umístěným střelám dařilo. V 18. minutě se domácí hráčky dostaly do vedení, které už do konce poločasu nepustily. Do šaten družstva odcházela za stavu 11:10 pro Vracov.

Začátek druhého poločasu byl velmi vlažný a nesl se v duchu nepřesných střel. Domácí obránkyně spolu s brankařkou však podržely chvilkový gólový výpadek a útočnice je zato náležitě odměnily. Během následujících deseti minut vsítily 5 gólů a odskočily soupeřkám na stav 17:12. Hostujícímu útoku se ještě podařilo snížit brankový rozdíl, a to i díky proměněnému šestimetrovému hodu. Vracovjanky však udržely dostatečný náskok až do konce zápasu. Výhru ještě v posledních vteřinách pojistila útočnice Polanská gólem na konečných 22:16. Domácí tým si tak letos poprvé připisuje 2 body za výhru.

Utkání zhodnotil trenér Vracova, Zdeněk Loprais :
„Jsem velice rád že jsme se konečně dočkali první letošní výhry. Nevím, co děvčata nakoplo, jestli návrat po mateřské dovolené Romany Svitálkové a výpomoc Dorky Kozumplíkové, nebo premiéra v nových dresech.
Celkově bych hru hodnotil kladně, bylo z naší strany vidět spoustu pohledných akcí a obrana podala spolu s brankářkou slušný výkon. Samozřejmě jsme měli tradičně pasáže, kdy jsme technickými chybami ztratili spoustu míčů a na tom musíme zapracovat. Příští týden nás čeká těžké dvojkolo na východě Čech. Určitě bychom chtěli navázat na solidní výkon.“