TJ Sokol Vracov – TJ Chropyně 18:18 (6:10)
Rozhodčí: Pechal Robert (Veselí nad Moravou)
Začátek: 10:45

Sestava:  Čajková Silvie, Jurečková Lucie – Polanská Andrea (K), Repíková Michaela, Somrová Veronika, Pekařová Monika, Netopilová Pavlína – Hurtíková Marcela (8), Gazdová Renata (2), Polanská Natálie (4), Fridrichová Alžběta (4)

Komentář: Vracovjanky odehrály své další utkání ve 2. lize. Soupeřkami jim byly házenkářky z Chropyně, které vyhrály první vzájemný duel 22:13.

Odvetné utkání se soupeřkami z Chropyně začalo za velmi chladného počasí v pomalejším tempu. První půle poločasu se nesla v duchu spousty technických chyb, zejména na straně domácích. Soupeřky pomalu, ale jistě navyšovaly svůj náskok. Vracovjanky se trápily také v útoku, kde spousta slibných střel končila na brankové konstrukci. Do konce poločasu hostující tým odskočil na rozdíl čtyř branek a do šaten se šlo za stavu 6:10.

Ve druhém poločasu stále diktovaly tempo Chropyňské házenkářky. V 8. minutě Vracovjanky snížily náskok soupeřek na 10:12 díky proměněnému šestimetrovému hodu, kterého se ujala Natálie Polanská. Domácí obránkyně přitvrdily, osvědčila se i hra half-beka a během 1O minut se podařilo vyrovnat stav utkání na 14:14. Avšak hostující celek se stále dostával do průběžného vedení. Na to odpovídaly domácí útočnice hezkými akcemi, které góly zakončovala Marcela Hurtíková. V poslední minutě rozhodla o získání bodu branka Natálie Polanské, po které již Vracovjanky nepustily soupeřky ke střelbě.

Kapitánka domácích, Andrea Polanská, zhodnotila utkání takto: „Do zápasu jsem šly s cílem oplatit soupeři porážku ze začátku sezóny, kdy jsme ještě nebyly příliš sehrané. Přes značnou nepřízeň počasí byl začátek zápasu velmi pomalý a všem nám trvalo, než jsme se zahřály. Myslím, že celý zápas podávala obrana velmi dobrý výkon a podporovala naše útočnice, což se začalo pořádně projevovat ve druhém poločase. Stáhly jsme ztrátu z prvního poločasu a skóre bylo po celou dobu vyrovnané. Dramatický konec jsme vcelku zvládly a bereme i remízu, která snad bude odrazovým můstkem k dalším výhrám.“