ČlánkyVýsledky

Vracov – Draken a Podlázky, 18. září 2016

V neděli 18.9.2016 se hrálo na domácím hřišti pět utkání. Do Vracova v rámci krajské soutěže přijel Draken Brno (muži (foto), dorostenky, starší žákyně) a ženy se v lize utkaly po týdnu opět s Podlázkami.

St. žačky
TJ Sokol Vracov – Draken Brno „A“  7:18 (1:7)
Začátek: 9:00
Rozhodčí: Jandásek Ondřej

Sestava a branky: Kulendová, Škarecká – Lopraisová, Kočičková, Semmlerová, Šťastná, Varmužová An., – Varmužová T. (3), Kuchynková (2), Chlustinová (2), Dobešová

Draken v letošním roce přihlásil do soutěže dvě družstva, se silnějším „áčkem“ děvčata neměla moc šancí. Na obraně to špatný výkon nebyl, nicméně naše malé útočnice se přes vysoké obránkyně soupeře hrající osobní obranu moc neprosazovaly. Komentář trenéra„Na výhru to dnes určitě nebylo, děvčata jakmile vidí vyšší obranu, automaticky sklopí hlavy a začínají produkovat jeden nesmysl za druhým.“

Dorostenky
TJ Sokol Vracov – Draken Brno  27:6(13:2)
Začátek: 10:20
Rozhodčí: Loprais Zdeněk

Sestava a branky: Jurečková – Novotná, Somrová, Koutová, Kočičková, Kulendová – Šafářová (5), Polanská (9), Jandásková (5), Fridrichová (5), Varmužová T. (3)

Drakenské dorostenky letos tvoří zcela jiný tým, z loňského pohárové družstva zůstaly jen čtyři hráčky, a tak pro naše holky nebyl velký problém dostat se do střeleckých šancí, v obraně to zase byla hra na číhanou. Komentář trenéra„Ačkoliv je výhra vysoká, k mojí spokojenosti to má ještě daleko. Útok není po letní pauze ještě plně sladění a opět pokračujeme ve špatné střelecké formě, což mě vadí ze všeho nejvíc, holky dnes nesplnily vytyčený brankový limit.

St. žačky
TJ Sokol Vracov – Draken Brno „B“ 12:14 (8:8)
Začátek: 11:40
Rozhodčí: Jurečková Lucie

Sestava a branky: Kulendová, Škarecká – Lopraisová, Kočičková, Semmlerová, Šťastná, Varmužová An., Salvová, – Varmužová T. (2), Kuchynková (4), Chlustinová (3), Dobešová (3)

Pochmurné počasí jakoby úplně dolehlo na naše hráčky, na hřišti se často objevovaly jen zmateně pobíhající bytosti. O výsledku zápasu, jenž byl do poslední chvíle vyrovnaný rozhodla opět špatná střelba našich útočnic. Ztráta obou bodů je velká škoda. Komentář trenéra„Bohužel jsme ztratili ze začátku vytvořený náskok. S postupem hry děvčata začala ztrácet víc a víc míčů a střelba se ze špatné stala tragickou, s takovým výkonem rozhodně nemůžeme pomýšlet na vítězství. 

Ženy
TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Podlázky 10:18 (3:8)
Začátek: 13:00
Rozhodčí: Jurtík Pavel (Chropyně)

Sestava a branky: Čajková Silvie – Polanská Andrea, Jurečková Lucie, Somrová Veronika, Chábová Kateřina – Polanská Natálie (5), Chlustinová Renata (2), Šafářová Kateřina, Svitálková Romana (1), Raiskubová Andrea (2)

Stejně jako minulý víkend se vracovské ženy utkaly s týmem Podlázek, tentokrát však na domácím hřišti. Stav byl vcelku vyrovnaný pouze do 9.minuty. Zbytek zápasu bylo, bohužel pro domácí, ve vedení družstvo Podlázek. V polovině druhého poločasu už to vypadalo, že vracovský útok našel způsob jak překonat soupeřovu brankářku, naopak se trochu přestalo dařit obraně. Spousta nepřesných přihrávek, především při přechodu ve středním pásmu, a méně zdařilá střelba tak znamená pro domácí družstvo žen ztrátu dalších bodů.

Muži
TJ Sokol Vracov – Draken Brno  21:15 (10:8)
Začátek:14:20
Rozhodčí: Jurtík Pavel (Chropyně)

Sestava a branky: Gasnárek – Hanák, Bulička, Marek, Bábíček – Mrkva (9), Mančík (6) , Jandásek (3), David (3)

Drakenští borci přijeli v kombinované sestavě (v mužstvu měli zástupce svého „A“, „B“ i „C“ týmu). Od začátku se hrála vcelku rychlá házená, která se musela divákům líbit. Domácí si do poločasu dokázali vybudovat náskok, který pak v druhé půli ještě více navýšili.