ČlánkyVýsledky

Vracov – Jihlava, St. žačky, Dorostenky

Pro starší žačky začala jarní sezóna 15. dubna jejich prvním domácím zápasem a to sice proti Jihlavě.

Vracovským hráčkám ale zrovna nevyšel. Začalo to výhozem Jihlavy, kdy se jim podařilo poslat míč za záda Petry Vrablicové, která je už naší brankářskou jedničkou, a to hned dvakrát. Starší útok nebyl schopný dát gól a tak nastoupil útok sestavený z mladších žaček, který byl ještě rozjetý z jejich vyhraného sobotního turnaje, a dokázal dorovnat. Tím začala tahanice o body. Celý první poločas jsme dotahovali a do druhého poločase jsme vstupovali s pro nás nepříznivým skóre 5:7.
V následujících 25 minutách se konečně začaly prosazovat i starší útočnice. Dokonce jsme dosáhli dvoubodového vedení 9:7 a poté 10:8, avšak situace se opět obrátila a soupeřky v žlutomodrých dresech dorovnaly. Naše obrana dobře podržela celý tým a podařilo se jim vybojovat míče, chyba ale byla v neproměněných brankách našich útočnic. Blížil se závěr a ještě byla šance, jenže střela vracovské útočnice se odrazila od břevna a Jihlava se dostala do rychlého protiútoku, kde zakončila akci gólem.

Zápas nakonec skončil prohrou vracovských házenkářek 12 : 14.