ČlánkyVýsledky

Vracov – Modřany, Humpolec, 25. dubna 2015

Po turnaji mladších žaček následovaly sobotní zápasy dvoukola žen a starších žaček. Nejprve žačky přivítaly Humpolec a poté ženy pražské Modřany.

Ženy II. liga
TJ Sokol Vracov – Spartak Modřany 17:17 (6:6)
Sestava: Čajková S. – Polanská A., Repíková, Somrová, Kozumplíková, Netopilová – Svitálková (7), Hurtíková (6), Raiskubová (3), Gazdová (1), Šafářová
Rozhodčí: Jiří Mailwalder (Ostopovice)

V sobotu sehrála vracovská děvčata třetí zápas jarní části II.ligy žen. Po neúspěšném minulém víkendu, kdy Vracov prohrál v Brně na Drakenu 19:21, se domácím dařilo o mnoho lépe. Do Vracova zavítal lídr II.ligy z hlavního města Praha-Modřany. Vracov měl co oplácet, po podzimních dvou těsných prohrách se chtěl pokusit o první body s ještě loňským I.ligovým družstvem. První poločas byl opatrný z obou stran a byl to především poločas obran. Do šaten se šlo za nerozhodného stavu 6:6, kdy domácí hráčka Svitálková neproměnila trestný hod po čase (oproti zápasu se Svinovem, kdy trestným hodem po čase strhla vítězství na stranu Vracova). Do druhé půle nastoupila lépe domácí děvčata, kterým se podařilo odskočit o dva góly. Poté ale jakoby se domácí zlekla vedení a během pár minut se hostujícímu celku podařilo otočit průběžný stav na svou stranu v poměru 12:10. V této fázi se domácí vůbec nedokázaly vyrovnávat s výborně hrající obranou soupeřek. Naštěstí pro domácí, ale v této fázi zafungovala obrana a nedala šanci k většímu vedení pražských hráček. A tak v dvacáté minutě druhé půle svítilo na ukazateli skóre 14:14. V dvacáté šesté minutě šel Vracov do vedení, ale ještě v téže minutě bylo srovnáno na 17:17. A protože ve zbývajících čtyřech minutách se nikomu nepodařilo strhnout vítězství na svou stranu, se obě družstva rozešla smírně.

Po zápase utkání zhodnotil domácí trenér Loprais:

„Do tohoto utkání jsme nastoupili s velkým odhodláním odčinit dvě podzimní porážky. Asi do 45minuty utkání jsme se velice těžko prosazovali v útoku, ale po oddechovém čase jsme trochu změnili taktiku, útočnice hru zrychlila a najednou se začalo dařit proměňovat šance, které jsme do té doby zahazovali. I díky dobrému výkonu celé obrany spolu s brankařkou jsme v závěru udrželi nerozhodný stav. I když si myslím, že jsme k vítězství měli velice blízko, ale musíme být při zemi a brát i jeden bod. O dva body se pokusíme v neděli, kdy k nám zavítá druhý tým tabulky z Náchoda“.