Poslední podzimní utkání odehráli na domácím hřišti muži, ženy i st. žačky.

TJ Sokol Vracov – SK Náchod 16:27 (8:16)
Rozhodčí: Jurtík Pavel (Chropyně)
Začátek: 16:00

Sestava: Čajková Silvie, Jurečková Lucie – Polanská Andrea (K), Repíková Michaela, Somrová Veronika, Netopilová Pavlína, Flajzarová Silvie, Pekařová Monika (1) – Hurtíková Marcela (6), Gazdová Renata (2), Polanská Natálie (7)

Po čtrnáctidenní přestávce, kvůli tradičním vracovským hodům, nastoupila domácí děvčata proti silnému východočeskému Náchodu. Od prvních minut to vypadalo, že celý tým je ještě myšlenkami na tancovačce. Než se domácí rozkoukaly, prohrávaly v desáté minutě 6:1, až pak se začalo dařit vracovským útočnicím překonávat hostující obranu. Jenomže se nedařilo obraně, ani jedné brankářce, a tak se do kabin šlo za stavu 8:16. Do druhé půle nastoupila děvčata s odhodláním nepříznivý stav zvrátit, ale na každý vstřelený gól, dokázaly hosté odpovědět stejnou mincí. A protože domácí obrana do konce zápasu nenašla recept na výborně hrající hostující útok, zápas skončil jasnou výhrou hostů v poměru 16:27.

Zápas zhodnotila asistentka trenéra Romana Svitálková.

„Hostující tým z Náchodu disponuje nesmírně silným útokem, kde jsou hned tři hráčky hrající levou rukou a na tento herní styl jsme nenašly recept. Byly tam světlé momenty, ale proti tak silnému soupeři to dnes bylo málo. Nezbývá než se připravit na zítřejší utkání se Starou Vsí nad Ondřejnicí“

Neděle
Ženy
TJ Sokol Vracov – TJ Stará Ves nad Ondřejnicí  16:21 (8:10)
Rozhodčí: Pechal Robert (Veselí nad Moravou)
Začátek: 10:45

Sestava: Čajková Silvie, Jurečková Lucie – Polanská Andrea (K), Repíková Michaela, Somrová Veronika, Netopilová Pavlína, Flajzarová Silvie, Pekařová Monika  – Hurtíková Marcela , Gazdová Renata , Polanská Natálie, Fridrichová Alžběta

V neděli sehrála vracovská děvčata závěrečné podzimní utkání. Začátek utkání zahájily velice dobře a po brankách Polanské a Hurtíkové vedly 2:0. Celá první půle byla velmi vyrovnaná. Domácí hrály jako vyměněné oproti sobotnímu utkání. Hrála se rychlá a pohledná házená. Celou první půli se tahala obě družstva o vedení. Za stavu 6:4 pro domácí, byla vyloučena hostující Ličková a paradoxně, než by to domácím pomohlo, vše bylo úplně jinak. Vracovjanky pod snahou se dostat ještě do většího vedení, začaly dělat jednu chybu za druhou, které hosté trestaly a díky dvěma trefám v poslední minutě, šly hostující hráčky do šaten s dvoubrankovým vedením 10:8. Do druhé půle nastoupili domácí již bez zraněné Alžběty Fridrichové, a tak do útoku musela vypomoct Monika Pekařová z obrany. I dál bylo utkání velmi vyrovnané a v 45minutě byl stav 14:14. Pak ale domácímu útoku, který dohrával utkání ve třech, docházel dech a hostům se podařilo strhnout vedení ve svůj prospěch, které si pohlídaly až do konce utkání. Nakonec velmi pěkný zápas skončil vítězstvím Staré Vsi v poměru 21:16.

Po utkání hodnotil celou podzimní část trenér Loprais.

„ Po letní přestávce došlo poměrně k velkému omlazení týmu. Prakticky máme jen 7 hráček kategorie ženy, zbytek je doplněno dorostenkami. Některé ještě loni hrály za starší žačky. Takže je patrné, že se děvčata teprve seznamují s úplně jinou herní kategorií, než hrály doposud. Je to poměrně velký skok, s kterým se musí vyrovnat. Děvčata mají v sobě velký herní potenciál a já pevně věřím, že pokud budeme pilně pracovat, tak se brzy můžeme dočkat i dobrých výsledků.“