Sobota
TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Opatovice nad Labem 24:27 (12:14)
Rozhodčí: Šotner Josef

Sestava: Čajková S., Jurečková – Polanská A., Pekařová, Flajzarová, Somrová, Netopilová – Svitálková (12), Hurtíková (10), Raiskubová (2), Kozumplíková, Šafářová

K odvetnému utkání nastoupily soupeřky bez zraněné nejlepší střelkyně Báry Bittnerové, což zvyšovalo vracovské šance po bodech a především ulehčení práce obrany. Výhoz utkání měly Opatovice a bleskově během půl minuty po chybě domácí obrany vsítily úvodní branku. Úvod utkání byl z obou stran velmi nervní, na obou stranách byla k vidění spusta technickych chyb. Vracovu se podařilo srovnat, bohužel šanci jít do vedení zabránilo několik tyček. Stav utkání v desáte minutě byt stále 1:1 a vypadalo to, že narozdíl od předchozího utkání v tomto mnoho branek nepadne. Soupeřkám se podařilo jít do mírného vedení a tento stav udržely do konce první půle a to hlavně díky domácím brankářkám, kterým se v tomto utkání vůbec nedařilo a prakticky co Opatovice vystřelily do domácí branky padlo.

Začátek druhého poločasu velmi dobře zachytila především vracovská obrana, která vynášela jeden míč za druhým, útok tyto dokázal promněnit a domácí dokázali otočit vývoj utkání na svou strany, když v desáte minutě druhého poločasu vedli o tři branky. Když už se zdálo, že vracovjanky jsou na koni, podruhé v tomto utkání dostali dlouhý hluchý úsek naše brankářky. V útoku se nedařilo přetavovat střely z volných pozic do gólů – spusta střel opět končila na tyčkách. Díky těmto faktům se Opatovicím podařilo strhnout vývoj utkání opět na svou stranu a i podruhé nad Vracovem zvítězili.

Není zvykem komentovat výkon rozhodčího, ovšem tentokrát si pan Josef Šotner z Vémyslic za své představení zaslouží známku 4-. Zejména ve druhém poločase řezal domácí hráčky velkou měrou. Domácí obrana nesměla na protihráčky nikterak šáhnout a útočný faul zcela neexistoval. V útoku jsme zase velmi často drženi před pískáním a za krk, bohužel zde se nepískalo vůbec nic.

Neděle
TJ Sokol Svinov – TJ Sokol Vracov 19:23 (8:12)
Rozhodčí: Maiwaelder J. (Brno)

Sestava: Čajková S. Jurečková, Polanská A., Flajzarová, Pekařová, Somrová, Netopilová – Svitálková (9), Hurtíková (9), Raiskubová (4), Kozumplíková (1)

Zápas začal oproti předchozím zápasům v pomalejším gólovém tempu, více se však dařilo vracovským útočnicím a v polovině prvniho poločasu vedly 5:2. Tak jako při prvním vzájemném duelu se vracovjanky dokázaly uvolňovat domácím obránkyním a z breaků úřekonávaly obě domácí brankářky.

Po poločase 12:8 ve prospěch hostujících pokračoval zápas ve stejném – aktivnim tempu. Po deseti minutách druhé půle si obránkyně Silvie Flajzarová poranila koleno a musela odjet do nemcnice. Vracovjanky ale bojovaly dál a dotáhly zápas do vítězného konce.