ČlánkyVýsledky

Vracov – Podhorní Újezd, muži

Vracov vyhrál pouze jeden ze dvou zápasů.

V sobotu dohrávka páteho kola druhé ligy a o den později utkání vrámci kola devátého. Takový byl program vracovských národních házenkářů. Nejprve se domácí utkali s Podhorním Újezdem, v tomto smolném zápase Vracov body nebral. V neděli si chuť borci ze Slovácka spravili, to když převálcovali humpoleckou Jiskru.

TJ Sokol Vracov – TJ Sokol Podhorní Újezd 14:15 (8:8)

• Sestava a branky: Hanák, Červenák – Bulička, Raiskup, Lukeš, Loprais – Plášek 6, Fridrich 3, Jandásek 2, Sobotka 3

V sobotním deštivém odpoledni přivítali domáci Vracovjané Podhorní Újezd, tým který přicestoval až od jičínského lesa Řáholce. Podhoráci mají ve svých řadách několik výborných střelců, jmenovitě to jsou bratři Bajerové a Martin Bašek, který posílil hosty z Dobrušky. Díky těmto faktům se dal čekat velmi útočný styl házené s velkým počtem vstřelených branek. Opak byl ale pravdou. Nyní k průběhu utkání.

Začátek zápasu, které sledovalo 20 diváků (všichni z Podhorního Újezdu) bylo velmi opatrné a první branka padla do domácí sítě až v šesté minutě. Domácí střelci našli okamžitě odpověď, když se po individuální akci prosadil Sobotka. Domácí obrana šlapala na 120% a zejména golman Hanák se překonával a hostující útočníky přiváděl k šílenství, když na začátku utkání bravurně vyrazil pokutový hod. Mírnou převahu měl domácí mančaft, když si dokázal vytvořit dvoubrankový náskok, který k nelibosti domácí lavičky dokázali hostující útočníci smazat. Vracovjanům ve hře dopředu vázla hlavně střelba trestných hodů, jen Radek Plášek dokázal úspěšně proměnit dva tresty.

Druhý poločas nezačal pro Vracov vůbec dobře, když Sobotka zbrkle vystřelil a zkušení hosté se rychlým systémem dostali do volné střelecké pozice a z ní překonali Hanáka. Domácím se přestalo dařit a Podhoráci šli do trháku (12. min 9:12). Domácí si vzali oddechový čas, který jim pomohl. Dvěma slepenými brankami se dostali zpátky do utkání (19. min. 12:13). Období mezi 20. a 27. minutou bylo na branky hluché a hosté neustále drželi jednobrankový náskok. Domácím se taktickou hrou podařilo vyrovnat ve 29. minutě na 14:14 a začalo se schylovat k dramatickému finiši. Hosté v útoku nikam nespěchali a zkušeně si drželi míč. Zápas rozhodl mladší z Bajerů Lukáš, když jeho bratr Patrik na středu brankoviště fauloval hrubým způsobem domácího obránce Lopraise, kdy ho držel za nohu, aby nemohl překazit střelu svého bratra. Ten se z nefair vytvořené „volné ruky“ nemílil. Domácí útok rychle rozehrál, dostal se do střelby, při které byl Plášek faulován, rozhodčí odpískal trestný hod a zároveň ukončil utkání. K exekuci se postavil kapitán Plášek, bohužel střelu zamířil vedle tyčky. Poté vypukla expoleze radosti u početné fanouškovské základny hostů.

Rozhodčím byl Pechal Robert z Veselí nad Moravou, který svým otřesným výkonem poškodil domácí tým velkou měrou.